Ogłoszenia parafialne 28.10.2018

  1. W tym tygodniu Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych niedzielny, ale nie ma Mszy o 13.00.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będziemy przeżywać jej wigilię we środę wieczorem w gronie młodzieży i dorosłych, a dla dzieci będzie bal za tydzień.
  • DorośliWigilia Wszystkich Świętych: o 18.30 Msza św. z dziękczynnym Te Deum, potem adoracja z uwielbieniem, Litanią do wszystkich Świętych i dwiema konferencjami. Jedna to będzie „Straszna konferencja”, druga „Taki duży, taki mały może Świętym być”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy, to piękne wydarzenie, ci co byli w ubiegłym roku byli zadowoleni.
  • Młodzież: zapraszamy na “Wieczór ze świętymi”, który odbędzie się również w Wigilię Wszystkich Świętych, we środę o godz. 18.00 w domu parafialnym. Będzie oglądanie dobrego filmu, będzie coś smakowitego na ząb, będzie spotkanie z kilkunastolatkiem, który przeżył największą przygodę swojego życia. Generalnie wieczór niespodzianek i dobrych emocji w gronie rówieśników.
  • Dzieci i w ogóle całe ich rodziny zapraszamy do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy BARDZO do przebrania się za swoich ulubionych świętych. Najbardziej pomysłowych, twórczych, pracowitych czeka nagroda! Bawimy się przy tym, co ze sobą przyniesiemy na wspólny stół, więc zabierzcie ze sobą cokolwiek: ciasto, ciasteczka, sok, itp. To dobry moment na przekazanie dzieciom wartości, którymi żyjemy. W naturalny sposób, czyli podczas wspólnego, radosnego spędzania czasu. Młodzież i starsze dzieci też zapraszamy na ten bal. Mogą dobrze spędzić czas jako członkowie tworzącej się załogi wolontariuszy JP2.
  • Przed kościołem przyjmujemy na wypominki, kartki można wziąć, leżą przy wyjściu.
  • Nieszpory z wypominkami będą we Wszystkich Świętych o 18.00, a w Dzień Zaduszny o 17.30 – zawsze godzinę przed Mszą wieczorną, oraz przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca.
  • W piątek Dzień Zaduszny (wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych) – Msze św. jak w dzień powszedni.

2. Ponieważ jest długi weekend, to:

  • Niedziela inwestycyjna będzie za tydzień, czyli w II niedzielę miesiąca
  • Pierwszego piątku przełożyć się nie da, ale nie robimy spowiedzi dla dzieci, natomiast spowiadamy od 17.30, w trakcie nieszporów z wypominkami i potem w trakcie Mszy św.

3. W zeszła niedzielę miało miejsce liczenie wiernych (od I Komunii św.). W naszej parafii na niedzielnych Mszach św. (nie licząc dzieci poniżej wieku I Komunijnego) było obecnych 2140 osób, czyli prawie 20% parafii, na tle Warszawy to całkiem niezły wynik. Jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii Św., jest jeszcze lepszy: w naszej parafii ponad 44% uczestniczących we Mszy św. przystępuje do Komunii św.

4. Rusza kolejna edycja kursu programowania, tworzenia stron internetowych, szczegóły na plakacie.

5. Mamy jeszcze trochę wolnych intencji, nawet na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.