Ogłoszenia parafialne 20.01.2019

 1. Dziś o 17.00 pierwsze spotkanie Rady Finansowej. Zapraszamy wszystkich, którzy znają się na pieniądzach, podatkach, projektach itp.
 2. W tygodniu dzień Dziadka i Babci, Msza św. o 18.30 w poniedziałek za Babcie i Dziadków
 3. Modlimy się też w sposób szczególny o jedność chrześcijan. Msza św o jedność chrześcijan w tym tygodniu u nas we czwartek o godzinie 18.30. W diecezji trwają przez cały tydzień nabożeństwa ekumeniczne, szczegóły na stronach Polskiej Rady Ekumenicznej https://ekumenia.pl/projekty-i-inicjatywy/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan-2019/
 4. Kolęda
  – Poniedziałek Widawska: 3, kl II i III………………. Wolfkego: 2 kl II i III
  – Wtorek  Wolfkego 2 I i IV ……………………………..Waldorffa  41b, kl. 5
  – Środa   Wolfkego  4 i 6,1-40
  – Czwartek    Wolfkego   8 i 10…………………………Waldorffa 41
  – Piątek    Wolfkego 6,41-reszta, oraz 12
  – Sobota    Wolfkego  12a
 5. Mowa nienawiści: Będą lekcje w szkołach, dyrektorzy naszych szkół daja te lekcje do robienia wychowawcom, więc nie ma specjalnego problemu. Środowiska prorodzinne podnoszą problem, że te lekcje to forma wprowadzania tylną furtką ideologii gender. Może być w tym trochę racji, ale można za ich pomocą osiągnąć pewne dobro, bo my chrześcijanie też jesteśmy przeciwko rasizmowi, antysemityzmowi itp. Poza tym nie da się uniknąć tych lekcji, bo są zalecane przez Radę Europejską. Najwięcej tu będzie zależało od wychowawców.

  Po przejrzeniu tego podręcznika warto podkreślić jednak jeszcze jedna z rzeczy tam napisanych. Jako jeden z elementów napędzających mowę nienawiści jest chrystianofobia. B. dużo hejtu w mediach społecznościowych wylewa się na księży i kościół. I w ogóle na chrześcijaństwo. Jest moda na ateizm i opluwanie wierzących. Nieraz fizycznie. Wojtek, diakon, który nam pomagał we czwartek, opowiadał, jak jedna kobieta do której zapukał po kolędzie otworzyła drzwi, zobaczyła księdza, opluła go i zamknęła drzwi.

  My chrześcijanie powinniśmy nie tylko wspierać działania, które starają się wykorzenić rasizm, antysemityzm itp., ale i je uzupełniać. Stop dyskryminacji chrześcijan, rodzin wielodzietnych, mowie nienawiści przeciw chrześcijanom, czy ludziom kościoła. Problem polega na tym, że wszystkie działania są dziś w rękach organizacji, z którymi wielu chrześcijan nie chce współpracować, bo wspierają aktywnie aborcję, a ideologicznie są antykatolickie.

  Dlatego trzeba stworzyć chrześcijańską wersję przeciwdziałania mowie nienawiści i włączyć się aktywnie. Trzeba stworzyć platformę internetową na której będziemy mogli uczyć jak reagować po chrześcijańsku na mowę nienawiści. Nie tylko rasizm, antysemityzm, islamofobię, ale i chrystianofobię i mowę nienawiści dotyczącą kościoła.

  Ktoś to musi zrobić, a w naszej parafii naprawiamy świat zaczynając najpierw od siebie. I dlatego nasza fundacja parafialna „Nasza Rodzina” chce się tym zająć. Zapraszamy szczególnie młodzież, która świetnie zna się na tym wszystkim do działań antyhejtowych w sieci i w realu. W ramach naszej fundacji znajdziemy na to środki. Zamiast odpowiadać złem na zło, my możemy zło zwyciężać dobrem.