Męski Różaniec Warszawa

Wyjątkowe, jubileuszowe (1 rok) nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi. W samym sercu Warszawy, w miejscu, które było świadkiem pochodów królów, walk bohaterskich powstańców, corocznych procesji z Ciałem Chrystusa. Pod pomnikiem Królowej Polski, Matki Bożej Passawskiej, po raz kolejny zgromadzimy się wynagradzać za grzechy. Ufamy, że posłuszni najświętszej woli Królowej Nieba i Ziemi, bierzemy udział w duchowej bitwie, która jest zadaniem naszego pokolenia.

6 kwietnia będziemy wynagradzać za bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu Najświętszej Maryi Panny (kiedy to uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka).

Zaczynamy Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej 8, o godz. 8:00. Po Mszy i przejściu na Krakowskie Przedmieście, ok. godz. 9:00, odmówimy Różaniec Święty.

Naszym opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski SDB, który w tym dniu poprowadzi nas osobiście podczas Nabożeństwa: wygłosi homilię podczas Eucharystii oraz poprowadzi rozważania pod figurą Matki Bożej Passawskiej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mężczyzn.