Parafialne wyjazdy wakacyjne

Droga Rodzino Jana Pawła II,

przedstawiamy Wam naszą parafialną propozycję wakacyjnych wyjazdów rodzinnych. Jak i w latach ubiegłych są dwa miejsca, do których możemy się wybrać.

Jeden i drugi ośrodek jest gotowy na przyjęcie rodzin z każdą ilością dzieci oraz w każdym wieku Mamy nadzieję, że któryś z trzech zaproponowanych tygodni będzie tygodniem Waszego wypoczynku. Szczegóły poniżej.

 

Miejsca i terminy:

 1. Jaworki w Pieninach (jeden turnus)

27.07 – 04.08 (sobota-niedziela) – 7 noclegów

Zgłoszenia: TUTAJ

 1. Lewin Kłodzki w Sudetach (dwa turnusy)

04.08 – 10.08 (niedziela-sobota) – 6 noclegów

10.08 – 17.08 (sobota-niedziela) – 7 noclegów

Zgłoszenia: TUTAJ

 

 

 1. Jaworki w Pieninach http://rodzinnaoaza.jaworki.info/oferta.htm

RODZINNA OAZA Dom “Pater Noster” (dom wypoczynkowo-rekolekcyjny) Jaworki k/Szczawnicy.

Ceny za nocleg i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja):

 1. 65 zł dla osoby dorosłej,
 2. 50 zł dla dzieci 3-10 lat,
 3. 0 zł dla dzieci do 3 roku.

Jaworki są częścią Szczawnicy, oddalone od centrum uzdrowiska o kilka kilometrów, położone na styku dwóch pasm górskich (Pasmo Radziejowej i Małe Pieniny) powoduje że, w Jaworkach zbiegają się cztery duże potoki, rzeźbiące niezwykle malownicze doliny.

Ośrodek oferuje pokoje 2-osobowe z łazienkami. W pokojach nie ma TV i radia. Budynek dysponuje kaplicą z pełnym wyposażeniem liturgicznym, aneksem kuchennym, salonem z kominkiem (udostępniany tylko dla grup zorganizowanych), duży ogród z piaskownicą. Do dyspozycji gości taras widokowy, ogród, w którym można zapalić ognisko lub grilla. Jest możliwość zorganizowania wycieczek, kuligów, przejażdżek zaprzęgiem konnym. Na terenie obiektu jest parking za zamkniętą bramą. 5 min. od ośrodka jest nowoczesny plac zabaw. Właściciele posiadają kilka łóżeczek turystycznych dla małych dzieci.

Atrakcje:

W Jaworkach zbiegają się cztery duże potoki, rzeźbiące niezwykle malownicze doliny. Najsławniejszą z nich jest niewątpliwie dolina na potoku Kamionka, tworząca wspaniały wąwóz Homole (uwieczniony w Potopie przez H. Sienkiewicza). Potok Biała Woda tworzy równie wspaniały przełom przez Smolegowe Skały. Dolina Skalskiego Potoku zaprowadzi nas do urokliwego rezerwatu przyrody i dalej do przełęczy Rozdziele. Zaś dolina największej Czarnej Wody zachęci nas do zdobycia najwyższego szczytu Radziejowej (1262 m.npm.).

Wyjątkowe położenie doliny powoduje, że panuje tutaj łagodny, a zarazem wyjątkowy mikroklimat. Decydujący wpływ na to mają między innymi porastające zbocza dolin lasy, duże nasłonecznienie, mała ilość opadów i czyste powietrze.

Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Dla odważnych proponujemy RAFTING na Dunajcu (spływ pontonami; mogą w niej uczestniczyć także dzieci).

Kolej linowa – krzesełkowa na Palenicę o długości 783 m. i sporo atrakcji u góry.

http://www.pkl.pl/palenica/palenica.html

Szczawnica, czyli jedno z najsłynniejszych uzdrowisk Europy. Oferuje m.in. piękne parki i wyjątkowe wody mineralne: ” Stefan” – zalecany w schorzeniach dróg oddechowych, nie zalecany przy nadkwaśności żołądka, czy ” Magdalena” – zalecana w schorzeniach dróg żółciowych i przy zaparciach.

Ważniejsze trasy wycieczkowe ze Szczawnicy:

 • Palenica – 50 min.
 • Wąwóz Homole – 1 godz. 50 min.
 • Bereśnik – 1 godz. 15 min.
 • Dzwonkówka – 2 godz. 30 min.
 • Prehyba – 4 godz.
 • Czerwony Klasztor – 2 godz. 30 min. (potrzebny jest paszport)
 • Sokolica – Trzy Korony – Wąwóz Szopczański – 5 godz.

Stadnina Koni RAJD – Szczawnica

http://stadninarajd.pl/

parki linowe i wiele, wiele innych atrakcji

 

 1. Lewin Kłodzki w Sudetach

 

Ośrodek Wypoczynkowy „Maria” http://www.owmaria.pl/?s=26

Cena za nocleg i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja):

 1. 70 zł dla osoby dorosłej,
 2. 50 zł dla dzieci 3-14 lat
 3. 0 zł dla dzieci do 3 roku

Prawie cały ośrodek (domki + budynek parterowy ) zarezerwowany dla naszej grupy (max 90 na każdy turnus).

Ośrodek Wypoczynkowy „MARIA” to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny składający się z 3 budynków całorocznych i dziewięciu sezonowych domków kempingowych. Dysponuje 150 miejscami noclegowymi w 3 obiektach w pokojach 2-3-4-5-osobowych z łazienkami i dostępem do łazienek oraz w domkach kempingowych (max. 6 osobowych z łazienkami). Obiekt wyposażony jest w dwie świetlice, kawiarenkę, kuchnię i stołówkę (160 miejsc). Na terenie Ośrodka wydzielone są miejsca na ogniska i gry zespołowe. Teren jest bezpieczny, ogrodzony.

Atrakcyjność bazy turystycznej podnosi teren rekreacyjny wokół Ośrodka, bezpośrednie sąsiedztwo szlaków turystycznych, zalewu rekreacyjnego z możliwością kąpieli i plażowania, w odległosci do 1 km pełnowymiarowa hala sportowa, w odległości ok. 600 m odkryty basen kąpielowy, ok. 1,5km do granicy Kocioł-Oleśnice w Orlickich Horach (Republika Czech). Atutem Ośrodka jest jego położenie wśród przyrody, czystego powietrza, z dala od uczęszczanych ulic i zadymionych miejsc, a jednocześnie zaledwie 2 km od głównej międzynarodowej drogi nr 8 (Praga – Wrocław – Warszawa). Wokół obiektów rozciągają się tereny zielone – Wzgórza Lewińskie, Taszowskie, Góry Stołowe, Góry Orlickie porośnięte lasami – które stwarzają możliwość czynnego wypoczynku.

Możliwości aktywnego wypoczynku jest bardzo wiele. Możesz obcować z naturą spacerując po Parku Narodowym Gór Stołowych i jego otulinie, a także po parkach zdrojowych w trzech uzdrowiskach, Kudowie, Dusznikach i Polanicy Zdroju, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie Ośrodka Wypoczynkowego “Maria”, a także zwiedzając urokliwe miejsca po polskiej i czeskiej stronie, jak np. Bazylikę w Wambierzycach, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju, czy zwiedzając piękny Zamek w Nachodzie, Skalne Miasto w Adrspachu lub starówkę w Pradze. Z aktywnych form wypoczynku proponujemy również AQUA PARK w pobliskiej Kudowie Zdroju lub w Nachodzie.

Szczegóły wycieczek chętnie podpowie Właścicielka Obiektu Pani Urszula Głuchawska np. :

 1. Czechy , Nove Mesto nad Metuja- cale miasto bez opłat / mnóstwo atrkacji dla rodzin z dziećmi

http://www.zameknm.cz/pl/

2. Góry Stołowe , Błedne Skały – rezerwat (opowieści z Narnii – kręcono tam film) – 11 km od hotelu. https://www.polskieszlaki.pl/bledne-skaly.htm

3. Rezerwat Szczeliniec Wielki – 900 schodów – świetna atrakcja dla dzieci +

4. Wambierzyce Klasztor i Sanktuarium https://www.polskieszlaki.pl/szczeliniec-wielki.htm https://www.polskieszlaki.pl/wambierzyce.html

5. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – koniec lipca Święto Papieru – podczas festiwalu mnóstwo atrakcji z darmo. https://www.polskieszlaki.pl/duszniki-zdroj.html

 

Obok Ośrodka jest Kaplica obok pod wezwaniem św. Jana Nepomucena z 1730

Można odprawiać Msze św. – Właścicielka Obiektu Pani Urszula ma klucze J Za kaplicą zabytkowa Droga Krzyżowa. Za kaplicą również : miejsce spalenia PYSKATEJ DZIEWCZYNY.

Więcej info i sporo pozytywnych opinii o obiekcie znajdziecie TUTAJ.


Dla tych, którzy jeszcze z nami nie wyjeżdżali, mamy kilka ogólnych informacji.

„Rodzinne Wakacje JP2” to skierowana do naszych parafian propozycja wakacyjnego pobytu, w której przede wszystkim wypoczywamy, ale nasz pobyt posiada także wymiar duchowy. Każdego dnia proponujemy Eucharystię oraz na każdym turnusie organizujemy (już niecodziennie) konferencję, albo całonocną adorację i co Duch przyniesie… Nad całą stroną duchową czuwa nasz ks. Sławek. W planach, jak zawsze, mamy ogniska, wieczorne zabawy, oglądanie filmów i co tylko będziemy chcieli, a sobie zorganizujemy :). Doświadczenie pokazuje, że uczestnicy każdego dnia proponują wymarsze i wyjazdy w różnych kierunkach.

Tradycją tych wyjazdów jest również to, że wszystko odbywa się w łagodnej, rodzinnej atmosferze, czyli we wszystkim uczestniczymy w miarę chęci i możliwości, jednym słowem w wolności.

Kochani! Nie organizujemy programu turystycznego – każdy sam decyduje, co chce robić. Nie zapewniamy opieki, ani specjalnego programu dla dzieci – nasz wyjazd to przede wszystkim URLOP z możliwością korzystania z propozycji duchowych. Z doświadczenia wiemy, że rodzice zorganizują się między sobą i na zasadzie wzajemnej pomocy ułatwią korzystanie z zajęć.