Ogłoszenia parafialne 12 maja 2019

18 maja 1920 r. urodził się nasz patron św. Jan Paweł II.  W związku z tym jak co roku za tydzień świętujemy. Trwa nowenna.

W sobotę wieczorem strefa duchowa festynu: 18.30 Msza św., 20.00 Droga Światła, którą poprowadzi ks. Krystian wraz ze scholą niedzielną, po niej uwielbienie z adoracją, które prowadzi schola z Effathy.

A w niedzielę od 14.00 do wieczora piknik papieski, w którym pomagają nam Fundacja „Nasza Rodzina” i z dzielnica Bemowo. Podstawowe atrakcje: strefa dziecięca i strefa szkraba, strefa sportowa, strefa gastronomiczna (grill, lody, wata cukrowa, kremówki). Oprócz aktywności, które były i sprawdziły się w latach poprzednich (strefa ogrodnicza, stolarska, dmuchańce, tresura psów, jazda na motorach, zawody piłkarskie i konkursy rodzinne, balony, buźki itp.) w tym roku będą też walki rycerzy i inne niespodzianki.

W związku z piknikiem następujące kwestie:

  • zmiana porządku Mszy w niedzielę 19 maja – ta o 13 przesunięta na 12.30
  • prośba o usunięcie samochodów z parkingu, nieparafialne będziemy zholowywać.
  • nadal przyjmujemy chętnych do pomocy w ramach wolontariatu – celem pikniku jest integracja w parafii – a nic lepiej nie łączy niż wspólna praca  z zabawą w tle; potrzebne osoby techniczne (elektryka i nagłośnienie – nawet już w sobotę)
  • prośba o włączenie się i zaopatrzenie kawiarenki w ciasta własnej produkcji (szczególne zapotrzebowanie na ciasta nie ”suche” – kawiarenka będzie czynna już od 10, można przynosić cista nawet do 15-16
  • w ramach strefy sportowej organizowane będą zajęcia piłkarskie oraz rodzinny wielobój – w związku z tym ogłaszamy nabór chętnych do udziału w meczu lub turnieju piłki nożnej, a także par rodzinnych (osoba dorosła i dziecko w wieku szkolnym) do wieloboju. Dla uczestników przewidziane nagrody i zagwarantowana świetna zabawa! Zgłoszenia do Ks. Darka
  • podczas Pikniku Rodzinnego,, chcemy przeprowadzić licytację rzeczy-usług różnych! Do tego potrzebujemy od Was fajnych gadżetów do zlicytowania, ale nie tylko, mogą być usługi i wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Mamy już np. markowe korki w rozmiarze 48 :), płyty z autografami znanych artystów. Jeśli macie rzeczy tzw. różne, przynieście je prosimy do kościoła do piątku 17 maja. Wszelkie pomysły i inicjatywy mile widziane a cały dochód z licytacji przekażemy na Fundację „Nasza Rodzina”, która działa przy parafii i aktualnie przygotowuje program „anty-hejt” dla szkół. W razie pytań, piszcie na maila naszego koordynatora karolinasienila@onet.eu

 

Klub Symeona i Anny zaprasza na wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny do Brańszczyka 22-23 maja: 2 dni jedna noc, pokoje 2-osobowe, koszt 100, w programie katecheza, Msza św., rozmowy przy kawie, ognisko, spacery nad Bugiem.