Ogłoszenia parafialne 19 maja 2019

18 maja 1920 r. urodził się nasz patron św. Jan Paweł II.  W związku z tym jak co roku świętujemy. Od 14.00 do wieczora piknik papieski, w którym pomagają nam Fundacja „Nasza Rodzina” i z dzielnica Bemowo. W związku z tym dziś zmiana porządku mszy – ta z 13.00 przesunięta na 12.30.Podstawowe atrakcje zależne od pogody : strefa dziecięca i strefa szkraba, strefa sportowa, strefa gastronomiczna (grill, lody, wata cukrowa, kremówki). Oprócz aktywności, które były i sprawdziły się w latach poprzednich (strefa ogrodnicza, stolarska, dmuchańce, tresura psów, jazda na motorach, zawody piłkarskie i konkursy rodzinne, balony, buźki itp.) w tym roku będą też walki rycerzy i inne niespodzianki. Z powodu pogody niektóre aktywności musieliśmy odwołać np. ogródek (bo zbyt mokra ziemia), stolarnię, licytację itp. Jeśli będzie padało i jeszcze coś nam nie wyjdzie, będzie dogrywka 9.06, na Zesłanie Ducha Św., kiedy zamierzamy robić Dzień Otwarty naszego przedszkola.

Wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację pikniku. Ogromna robota. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Proboszcz w tym roku faktycznie może powiedzieć „ja tu tylko sprzątam”. To pokazuje, jak kreatywni mogą i chcą być wierzący z naszej wspólnoty parafialnej.

Klub Symeona i Anny zaprasza na wyjazd rekreacyjno-rekolekcyjny do Brańszczyka 22-23 maja: 2 dni jedna noc, pokoje 2osobowe, koszt 100, w programie katecheza, Msza św., rozmowy przy kawie, ognisko, spacery nad Bugiem.

Za tydzień rocznice I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodzin rocznicowych w piątek od 17.00, bo w sobotę są święcenia kapłańskie w naszej diecezji i wszyscy księża są na święceniach. W związku z tym komunijny porządek Mszy św. 8.3; 10.0; 12.0; 17.0; 19.0; 21.0. Przy okazji dziękujemy za ubiegły tydzień, ze zabraliście samochody i przyszliście w większości na inne Msze. I tak na I Komuniach był pełen kościół i dużo ludzi na zewnątrz. Ale na rocznice można spokojnie przychodzić na te Msze, bo już nie będzie tyle rodzin spoza naszej parafii.