OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 WRZEŚNIA 2019 ROKU

Dzisiaj:

Dziś i w każdą drugą niedzielę miesiąca w naszej parafii będzie działała poradnia prawna. O godzinie 11:00 można otrzymać bezpłatną poradę prawną w kwestiach prawa kanonicznego, prawa cywilnego itp szczegóły na plakacie.

 

O 17:00 będzie narada parafialna. W tym roku nie będziemy już ustalać kalendarza bo to zrobiliśmy już na spotkaniu rady rodziny natomiast chcemy omówić i podjąć strategiczne decyzje w czterech zasadniczych tematach:

  • Stulecie urodzin Świętego Jana Pawła II: rok 2020 jest ogłoszony rokiem naszego Świętego patrona i jak byśmy chcieli to przeżywać w naszej parafii.
  • Działania naszej parafii na rzecz pomocy rodzicom w delikatnych dość kwestiach wychowawczych, które są dość nowe więc mało się o nich mówi, w tym zasady uczenia dziecka używania sieci smartfona i komputera, jak rozmawiać z dziećmi na tematy ich problemów i uzależnień, no i same kwestie uzależnień u dzieci i jak im zapobiegać w chrześcijańskiej rodzinie.
  • Rozpoczęcie w przyszłym sezonie budowy kościoła i zorganizowanie finansowania.
  • Projekt trasy S7 i jego dalsze losy.

Te wrześniowe narady parafialne są bardzo ważne, bo one wytyczają kurs działalności duszpasterskiej i pozaduszpasterskiej naszej parafii a Duch Święty działa przez jedność. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych parafian na tę właśnie naradę.

 

W sobotę:

Święto Podwyższenia Krzyża i organizatorzy Różańca bez Granic zapraszają na narodowa milionowa modlitwę „Polska pod Krzyżem” na lotnisku we Włocławku. Jeżeli będą chętni zorganizujemy wyjazd autokarowy

Wyjazd 14 września spod naszej kaplicy godz. 7:30.Powrót 15 września ok. 6-7 rano pod kaplice. Koszt 50 zł/os

Zgłoszenia najpóźniej do 21:00 w poniedziałek 9 września przez SMS z imieniem i nazwiskiem uczestnika i dopiskiem PPK na tel 692 304 437. Wpłaty zbierzemy przelewem lub gotówka najpóźniej do środy – w jaki sposób poinformujemy zainteresowanych SMSem zwrotnym.

PROGRAM

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu. 10:45 Zawiązanie wspólnoty. 11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne. 11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.

13:00 Przerwa na posiłek. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 15:15 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.

17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

18:30 Przerwa. 20:00 Droga Krzyżowa. 22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. 03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)  Więcej info https://www.polskapodkrzyzem.pl/#program

U nas w parafii będziemy się łączyli duchowo z uczestnikami wyjazdu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i Msza św., potem adoracja, o 16.15 Droga Krzyżowa i o 17.00 Adoracja Krzyża.

 

W niedzielę za tydzień:

  • Przedszkole JAN PAWEŁEK zaprasza rodziny z dziećmi na cykl comiesiecznych warsztatów muzycznych “SMYKI dla Smyków”. Pierwsze spotkanie już za tydzień, 15 września, po Mszy o 10.00. Będą to pełne aktywności koncerty, wprowadzające dzieci w świat muzyki klasycznej, a także etnicznej muzyki świata – world music. Dzieci poznają, usłyszą i zobaczą na żywo smyczkowe instrumenty z całego świata – od staropolskich fideli kolanowych po bułgarską gadułkę, indyjskie sarangi czy izraelskie kemancze. Jako pierwsza, 15 września, bohaterką będzie  królowa klasycznych instrumentów – wiolonczela; również w rozmiarze mini, na której dzieci będą mogły spróbować gry. Koncert poprowadzi pedagog i multinstrumentalistka – Katarzyna Kamer, która na codzień pracuje z dziećmi, już od 2 roku życia.
  • 00 pierwsza Msza inicjacyjna dla Dzieci I Komunijnych i ich rodziców, zapraszamy serdecznie, będziemy ogłaszać program i szczegóły przygotowania dla rodzin I Komunijnych do sakramentu ich dziecka.
  • taca na WMSD

 

W sobotę 28.09 planujemy pielgrzymkę dziękczynną z rodzinami, których dzieci przyjęły w maju I Komunię św. To kontynuacja spotkań o które prosiły niektóre rodziny. Szczegóły podamy za tydzień.

 

Dziękujemy również za wszystkie ofiary do puszki na kwiaty