Ogłoszenia parafialne 13.10.2019

Dziś Dzień Papieski – zbieramy do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Od poniedziałku zaczynamy kolejny semestr szkoły biblijnej, godzina 19.15

W najbliższy piątek (18.10) Chwały Wieczorową Porą, o godz. 19:30, którą prowadzi Effatha.

Wszystkich, którzy chcieliby między innymi nauczyć się budowania więzi opartych na miłości czy zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi zapraszamy na warsztaty inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 16 października o godz. 19. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Szczegóły na plakacie na głównych drzwiach wejściowych.

Za 9 dni, 22 października, we wtorek, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II w naszej parafii będzie uroczystość odpustowa. Wieczorną Mszę świętą o godzinie 18:30 będzie celebrował nasz biskup ordynariusz kardynał Kazimierz Nycz. Zapraszamy wszystkich, rezerwujcie sobie ten wieczór. Jest odpust zupełny za pełny udział w tej Mszy świętej.

Do tej uroczystości przygotowujemy się przez 40-godzinne nabożeństwo, które rozpocznie się w niedzielę za tydzień 20.X Mszą świętą o godzinie 21:00. Przez ponad 40 godzin będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i rozmaite nabożeństwa, których dokładny program ogłosimy za tydzień. Już dziś jednak ogłaszamy tę 40 godzinną adorację, żeby można było już teraz wpisywać się na określone godziny czuwania. Doświadczenie uczy, że szczególna łaska jest związana zwłaszcza z nocnymi godzinami czuwania.

26 października (w sobotę za dwa tygodnie) zapraszamy rodziców na konferencję dot. problemu pornografii wśród dzieci. Jest to problem zarówno już 9-10-latków, jak i nastolatków. Więc zapraszamy rodziców dzieci szkolnych w każdym wieku. Naszymi gośćmi będą specjaliści, terapeuta, psycholog i pedagog, pracujący z rodzinami oraz uzależnionymi dziećmi i młodzieżą. Na konferencji pokażemy badania dot. tego problemu wśród dzieci i młodzieży; medyczne, psychologiczne i społeczne skutki uzależnienia od tych treści; opowiemy o tym, jak rozmawiać z dziećmi na ten temat (o czym mówić, czego unikać); wyjaśnimy, dlaczego budowanie więzi jest najlepszą metodą na profilaktykę tego uzależnienia. Będzie przestrzeń na dyskusję i pytania z sali. Każdy uczestnik otrzyma materiały, które pomogą mu już w domu zmierzyć się z tematem. Więcej informacji na plakacie.

Od listopada uruchamiamy w naszym przedszkolu Akademię Jana Pawełka, czyli cotygodniowe spotkania rozwojowe dla małych dzieci. Mogą być dla nich dobrym przygotowaniem do przedszkola. Zapraszamy rodziców z dziećmi od 24 do 36 miesiąca życia. Więcej informacji na plakacie.

Są jeszcze wolne intencje.

Pamiętajcie o pójściu na wybory.