Ogłoszenia parafialne 20.10.19

Dziś już wchodzimy w przygotowanie bliższe do odpustu. Po Mszy św. o 21.00 rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo, którego program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Szczególnie zapraszamy w poniedziałek po Mszy wieczornej na Drogę Światła, ale będą też codzienne nabożeństwa i możliwość spędzania dużo czasu przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy szczególnie na godziny nocne, jak to dziś Pan mówił w Ewangelii. We wtorek u nas odpust, a w całym Kościele wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Główna celebracja w naszej diecezji, której przewodniczy biskup, będzie u nas w parafii o 18.30, więc postarajcie się być obecni. 

Dziś również działa kawiarenka (i tak już będzie co tydzień), w której dziś pyszne kremówki papieskie, jak zawsze na święta naszego patrona. Będą one też we wtorek, ale dziś niedziela, dzień świąteczny. Będą też oczywiście bezcukrowe ciasta, kawa, herbata, świeże chleby, itp. dziś wszystkie darowizny z kawiarenki na budowę kościoła. Będą też dzieci ze szkoły sprzedawać ciasteczka na dzieci z Burundi w ramach akcji „Mój szkolny kolega z misji”.

Dziś o 17.00 Msza św. inicjacyjna dla rodzin dzieci I Komunijnych.

W sobotę 26 października zapraszamy rodziców na konferencję „Jak uchronić dzieci przed pornografią”, szczegóły na plakacie. Trzeba się zapisywać, bo wyraziło chęć udziału 90 osób, ale zapisało się dopiero 15. Na spotkaniu ze specjalistami psychologami, pedagogami i terapeutami dziecięcymi pokażemy badania dot. tego problemu wśród dzieci i młodzieży; medyczne, psychologiczne i społeczne skutki uzależnienia od tych treści; opowiemy o tym, jak rozmawiać z dziećmi na ten temat (o czym mówić, czego unikać); wyjaśnimy, dlaczego budowanie więzi jest najlepszą metodą na profilaktykę tego uzależnienia. Będzie przestrzeń na dyskusję i pytania z sali. Każdy uczestnik otrzyma materiały, które pomogą mu już w domu zmierzyć się z tematem. Więcej informacji na plakacie.

A w niedzielę 27.X kolejna edycja koncertu „Smyki dla smyków”.