Godzina Święta

“Bóg jest cichy, On przemawia w ciszy. Spotykamy go w ciszy” – kardynał Roberth Sarah.

W najbliższy czwartek 5 grudnia o godzinie 23:00 gdy Warszawa pogrąży się we śnie i ciszy, zapraszamy wszystkich wytrwałych na Godzinę Świętą – czyli godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której spotkamy się z Bogiem na modlitwie, w ciszy, przy świetle zapalonych świec.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcą odpowiedzieć na prośbę Pana Jezusa, który wzywał do nabożeństwa Godziny Świętej. Zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy wraz z członkami wspólnoty “Mężczyźni Jana Pawła II” wezmą udział w modlitwie uniżenia.

Porządek spotkania:
1. Godz. 23:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,
2. Akt zadośćuczynienia – czyta kapłan lub lider,
3. Różaniec
4. Modlitwa uniżenia – w milczeniu, w postawie leżenia krzyżem (20-30 min.),
5. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
6. Bogurodzica – śpiewają “Mężczyźni Jana Pawła II”,
7. Błogosławieństwo kapłańskie – około godz. 24.

Ważne: modlitwa uniżenia w pozycji leżącej.
Nie musisz przyjmować pozycji leżącej, jeśli nie jesteś gotów/gotowa.

Geneza:
W czerwcu 1674 roku skromna siostra zakonna z Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Paray-le-Monial we Francji i mistyczka Małgorzata Maria Alacoque miała objawienia, w których Pan Jezus wezwał ją, a przez nią także inne dusze pobożne do godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w każdą noc przed pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja miała odbywać się w duchu wynagrodzenia za niewdzięczność ludzi jaka spotyka Jego Serce, wciąż ranione ludzką grzesznością.

“Będziesz to czynić zarówno dla uśmierzenia gniewu Bożego i uproszenia miłosierdzia dla grzeszników, jak i po to, by Mi nieco osłodzić gorycz, jakiej doznałem, gdy opuścili Mnie Apostołowie, a Ja musiałem ich zganić, że nawet jednej godziny nie mogli czuwać ze Mną”. Słowa Pana Jezusa zapisane w “Pamiętniku Duchowym” św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Odpowiadamy na to wezwanie.

Rafał, Wspólnota Mężczyzn Jana Pawła II