Ogłoszenia parafialne 12. stycznia 2020

Dziś:

WOŚP: na naszym terenie kwestują nasi wolontariusze, mają oni oprócz identyfikatorów WOŚP identyfikatory parafialne.

 

W tygodniu:

 • Ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego w ubiegły poniedziałek, Msza wypominkowa będzie w najbliższy poniedziałek, czyli jutro.
 • W sobotę o 18.30 na Mszy wieczornej z rąk kard. Nycza przyjmie Sakrament Bierzmowania około 140 osób z naszej parafii. Zapraszamy, prosząc, żeby miejsca siedzące zarezerwować dla kandydatów do Bierzmowania, ich świadków i członków ich rodzin w podeszłym wieku.
 • 17 stycznia XXIII Dzień Judaizmu. Dziś o 18.00 Msza św. w kościele środowisk twórczych przy Pl. Teatralnym Msza pod przewodnictwem bp. Markowskiego. Szczegółowy program obchodów Dnia Judaizmu na plakacie.
 • Od soboty 18.01: Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Główne nabożeństwo ekumeniczne w kościele ewangelicko-augsburskim przy pl. Małachowskiego we czwartek o 18.00, reszta na plakacie. U nas z tej okazji nabożeństwo o jedność chrześcijan z modlitwą Taize w piątek o 19.00. Zaproście waszych znajomych protestantów i prawosławnych.

 

Kolęda:

 • Księcia Bolesława: poniedziałek 7b i 7c, wtorek: 7d, 7e i 1/3.
 • Waldorffa: wtorek 41c, środa 41b, czwartek 41a, piątek 41
 • Obrońców Tobruku: środa 18c, czwartek 18b, piątek 18 i 18a, sobota 18d

 

Wyjazdy wakacyjne:

Pomysł tych wspólnych wyjazdów zrodził się trzy lata temu, żeby tworzyć środowisko chrześcijańskie rodzin naszej parafii. W ten sposób poznajemy się, dzieci mają wierzących kolegów i przyjaciół, co pomaga w przekazywaniu wiary. Na tych wyjazdach po śniadaniu wyruszamy w trasę, albo zwiedzanie, a wieczorem dla chętnych: konferencja, lub ognisko, albo inna integracja. Ponieważ zawsze jedzie też  ksiądz z naszej parafii, jest codziennie możliwość uczestnictwa we Mszy św. Oczywiście fakt, że jedzie nas więcej pozwala uzyskać lepszą cenę w ośrodku. W ub. r. uczestniczyło w nich ponad 150 osób., nie licząc wyjazdów ministrantów i scholii. W te wakacje planujemy następujące miejsca:

 

 • Jastarnia 20-27 czerwca, ośrodek dostosowany dla osób w starszym wieku, więc już jest zapisanych kilka osób z Klubu Symeona i Anny.
 • Długopole Zdrój (Kotlina Kłodzka), ośrodek Maćkowice, ośrodek dostosowany do rodzin:
  • I tura: 26.VII – 1.VIII
  • II tura 2-8 VIII
 • Planujemy również jedną turę wyjazdu namiotowego w sierpniu. Ponieważ to pierwszy raz taki pomysł, nie wiemy, czy będą chętni i od tego zależy, czy zrobimy. Więc, jeśli chętni by byli, prosimy dajcie również znać, potem zrobimy spotkanie i ustalimy, gdzie i na ile pojedziemy.

 

Na te wyjazdy już się można zapisywać i uwzględniać je w planach wakacyjnych.

 

Na przyszła niedzielę wywiesimy też na tablicy ogłoszeń terminarz wszystkich naszych aktywności na najbliższy czas aż do września.