Ogłoszenie parafialne, 16. lutego 2020

W tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego Kościoła Katolickiego. W związku z tym po homilii był udzielany Sakrament Chorych.

Ponieważ było nas w tym tygodniu tylko dwóch, nie zdążyliśmy obejść wszystkich rodzin (prawie 100), które prosiły o dodatkowy termin. W związku z tym będziemy to robić jeszcze w najbliższym tygodniu i dla tych, którzy wyjechali na ferie – jeszcze w przyszłym.

Modlimy się za naszych ministrantów i scholę, którzy wyjechali na zimowisko z księdzem Darkiem i siostrami, o Boże błogosławieństwo dla nich i obfite łaski duchowe i o powołania kapłańskie i zakonne.

Od przyszłej niedzieli, 23 lutego rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będziemy modlili się zatem szczególnie za wszystkich, którzy zmagają się w rodzinie z dramatem uzależnienia od jakichś środków chemicznych, czy innym uzależnieniem.

Za dwa tygodnie, 28-29 luty 2019, piątek wieczór i cała sobotę, będą u nas w parafii warsztaty dla ojców Tato.net. Przyjmujemy zapisy. Koszt 120 zł, bo są profesjonalni prelegenci, którym trzeba zapłacić za dojazd i wykład, itp. Tym niemniej warsztaty są na tyle dobre, że organizatorzy deklarują zwrot kasy niezadowolonym.

Uwaga! W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu będziemy zamykać teren parafii na noc od piątku przez najbliższe dwa tygodnie. Wandale muszą przemyśleć fakt, że zmuszając nas do zamykania terenu parafii, szkodzą wielu ludziom, w tym swoim bliskim i znajomym, którzy w nocy nie mogą skorzystać z oświetlonego skrótu przez teren parafii.