Ogłoszenia parafialne 23. lutego 2020

Dziś:

 • gościmy w naszej parafii Piotra Jabłońca, misjonarza z Odessy a wcześniej z Donbasu. Po Mszach św. zbiórka na potrzeby jego duszpasterstwa w tym trudnym rejonie.
 • Ponieważ beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego to będzie wielkie wydarzenie na skalę całej Polski, już dziś organizatorzy przygotowują tę uroczystość. Powinniśmy jako parafia określić się, ile z nas pojedzie na beatyfikację, czyli na Mszę św. 7 czerwca o 11.00 na Placu Piłsudskiego, bo musimy złożyć zamówienie na wejściówki. Oprócz braci i sióstr, którzy dziś zgłosiły się na Mszy św., można dodatkowo zgłaszać się mailowo.

W tygodniu:

 • Zaczynamy Wielki Post. Spalamy zatem zeszłoroczne palmy, które można wrzucać do kartonu przy wejściu i rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej Paschy. W Środę Popielcową Msze św.: 7.00, 9.00, 18.30, 20.00. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci 17.45, dla dorosłych/młodzieży o 19.15 (po Mszy). Gorzkie Żale w niedziele o 18.15. Za udział w tych nabożeństwach jest każdorazowo odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozpoczyna się też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
 • 28 luty, pierwszy piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W sposób szczególny będziemy się modlili za wszystkich skrzywdzonych na Drodze Krzyżowej i na wieczornej Mszy św. Pamiętajmy też o nich w modlitwie osobistej.
 • Ten tydzień (23-29 lutego) to również 53 Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. I również pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie o uzależnionych, którzy jeszcze cierpią, oraz ich rodzinach, które nieraz przechodzą gehennę.

W najbliższy weekend:

 • 28-29 luty 2019 (piątek wieczór i cała sobotę), będą u nas w parafii warsztaty dla ojców Tato.net. Przyjmujemy zapisy. Koszt 120 zł, bo są profesjonalni prelegenci, którym trzeba zapłacić za dojazd i wykład, są też materiały itp., jednak jeśli tylko koszt miałby stanowić przeszkodę dla kogoś, kto chciałby uczestniczyć, to mimo wszystko, zachęcamy do uczestnictwa, zasponsorujemy mu. Kiedyś w przyszłości, kiedy będzie miał więcej kasy, wtedy on komuś dosponsoruje. A warsztaty są na tyle dobre, że organizatorzy deklarują zwrot kosztów niezadowolonym.
 • Zostały też ostatnie miejsca na warsztaty dla rodziców o rozwoju psychoseksualnym dzieci i młodzieży. Również w najbliższą sobotę, 29 stycznia, w godzinach 10-18. Można połączyć – tata idzie na warsztaty dla ojców, mama na warsztaty, które w drugiej salce przedszkola prowadzi chrześcijański terapeuta i seksuolog, Monika Jędrzejewska. Zapisy w kancelarii po Mszach lub pod telefonem podanym na plakacie.
 • Od listopada działa przy naszym przedszkolu Akademia Jana Pawełka, czyli cotygodniowe spotkania rozwojowe dla małych dzieci. Można jeszcze dołączyć do tej grupy. Więcej informacji od poniedziałku do piątku w przedszkolu.
 • Za 2 tygodnie rusza kurs, ogłaszany już poprzednio, „Porozumienie bez przemocy” – chrześcijańskie warsztaty komunikacji małżeńskiej i w ogóle ogólnoludzkiej. Zapisy w kancelarii, albo na liście w zakrystii.

Za tydzień: niedziela inwestycyjna. Serdeczne dzięki naszym hojnym darczyńcom.

Ogłaszamy zapisy na wyjazdy:

 • spływ Krutynią 11-14 czerwca
 • wyjazdy wakacyjne:
  • Długopole Zdrój (ośr. Maćkowice) 27 lipca – 2 sierpnia (I tura)
  • Długopole Zdrój (ośr. Maćkowice) 2-9 sierpnia (II tura)
  • Wyjazd pod namioty w sierpniu: miejsce i termin ustalimy wspólnie z zainteresowanymi.

Wbrew powszechnemu mniemaniu to nie są wyjazdy wyłącznie dla rodzin. Mogą tez na nie jechać single w różnym wieku.