Ogłoszenia parafialne 29 marca 2020

Dziś:

 • Zapraszamy wszystkich naszych parafian na transmisje Mszy św. przez You Tuba i Facebooka. Msze niedzielne są dziś o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00 i 21.00. Nie ma dziś jednak Mszy św. o 17.00, ponieważ nie ma spotkań z rodzinami I – Komunijnymi.
 • O 18.15 transmisja Gorzkich Żali.
 • Komunii św. udzielamy przez pół godziny po każdej Mszy św. Pamiętamy o dezynfekcji rąk przed przyjęciem Komunii, oraz, że jednoczasowo nie powinno się w kaplicy znajdować więcej niż 5 osób.
 • Do spowiedzi można przystąpić przed i w czasie Mszy św., w innym czasie – umawiamy się ze spowiednikiem telefonicznie. W sobotę i niedzielę księża są dostępni praktycznie przez cały dzień.
 • Zrezygnowaliśmy z tacy analogowej. Na tacę można wpłacać na konto parafii: Parafia św. Jana Pawła II w Warszawie, nr konta 57 2490 0005 0000 4530 1883 4419, z dopiskiem „darowizna na tacę”, jeśli wpłata jest na inny cel, z dopiskiem „darowizna na …”. Wpłaty na budowę są natomiast na konto budowlane, którego numer się nie zmienił.
 • Drodzy Rodzice małych dzieci, nasze przedszkole Jan Pawełek zamieszcza codziennie na swojej stronie (janpawelek.pl), oraz Facebooku (Przedszkole Jan Pawełek) inspiracje na dany dzień: zabawy, filmy, prace plastyczne, opowiadania, itp. Pomoże Wam to dobrze przeżyć ze swoimi dziećmi ten czas domowy.
 • Druga ważna informacja z przedszkola: uruchomiliśmy rekrutację! Przyjmujemy dzieci od 3 do (WAŻNE!) 6 roku życia. Wszystkie informacje i dokumenty do pobrania na stronie janpawelek.pl (na górze strony jest przyciska “Rekrutacja”).

 

W tygodniu:

 • Od rannej do wieczornej Mszy św. trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do uczestnictwa, przypominając, że jednocześnie nie powinno się w kaplicy znajdować więcej niż 5 osób w sporej odległości. Lista do zapisów na stoliku.
 • 15 modlimy się wspólnie Koronką, która będzie również za jakiś czas transmitowana.
 • W dni powszednie transmitujemy wieczorną Mszę św. o godz. 18.30.
 • Uruchomiliśmy też nową wirtualną posługę – co rano będziemy wrzucać filmik „Słowo na każdy dzień”. Przez najbliższe 2 tyg. będzie je nagrywał ks. proboszcz, więc spokojnie możecie nie oglądać 🙂
 • W poniedziałek o 19.30 transmisja Szkoły Biblijnej, można w niej też będzie uczestniczyć przez komunikator, w piątek po Mszy św., o godz. 19.15 transmisja Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału na YT, żeby otrzymywać na bieżąco powiadomienia o audycjach i filmikach.
 • Spotkania wspólnot są za pośrednictwem komunikatorów, niezorientowanych prosimy o kontakt z liderem, lub odpowiedzialnym swojej wspólnoty.
 • Pierwszy czwartek: Godzina Święta o 23.00, ale trwa całą noc – można przyjść o dowolnej godzinie nocy na adorację Najśw. Sakramentu.
 • Pierwszy piątek: odwiedzamy chorych. Spowiedź dostępna przez cały dzień – jeśli nie ma księdza (najczęściej spowiada przed kaplicą), dzwonimy domofonem z tyłu kaplicy, lub telefonicznie.
 • Pierwsza sobota: poranna Msza o 9.00 w intencjach Żywego Różańca transmitowana.
 • Przechodzimy tez na Wirtualną kancelarię. Niestety, niektóre sprawy, spisać protokół przedmałżeński da się załatwić tylko analogowo, ale sporo spraw można załatwić wirtualnie. W tym celu należy napisać maila, w którym trzeba zamieścić:
  • Imię, nazwisko, adres zamieszkania (nie zameldowania)
  • Informację, o jaką sprawę, lub zaświadczenie chodzi. Jeśli potrzebny jest oryginał dokumentu, należy to zaznaczyć w mailu, taki oryginał wysyłamy pocztą. W innym wypadku prześlemy tylko wersje pdf do wydrukowania. Natomiast za działalność poczty i czas otrzymania listu nasza parafia nie bierze odpowiedzialności.
  • skan (fotografię telefoniczną) dokumentu tożsamości. Niszczymy go zaraz po upewnieniu się, że skontaktowała się z nami osoba o prawdziwej tożsamości.
  • W przypadku zamówienia intencji Mszalnej nie wymagamy skanu dokumentu, natomiast potrzebne jest podanie numeru telefonu kontaktowego (w nagłych wypadkach zmian godziny Mszy kontaktujemy się telefonicznie). Jeśli zamawia Mszę ktoś spoza naszej parafii, wymagany jest dowód przelewu stypendium Mszalnego (niestety, dużo jest internetowych krętaczy). Stypendium Mszalne dla naszych parafian jest co łaska, dla osób spoza naszej parafii – minimum średnia warszawska.
  • Konto do wpłat: Parafia św. Jana Pawła II w Warszawie, nr konta: 57 2490 0005 0000 4530 1883 4419. Każdorazowo prosimy dopisać: „darowizna na pracę kancelarii”, lub „darowizna stypendium Mszalne”, „darowizna na ubogich”, „darowizna na cele kultu religijnego” albo „darowizna na budowę”, lub inne, ale zawsze z zaznaczeniem, na co, bo te wszystkie wpłaty są inaczej rozliczane.

 

Za tydzień:

 • Rekolekcje parafialne rozpoczynamy w Niedzielę palmową, szczegółowy rozkład transmisji podamy za tydzień.
 • Niedziela inwestycyjna. Tacę wpłacamy na dowolne konto naszej parafii z dopiskiem „taca inwestycyjna”.