Ogłoszenie do rodzin I Komunijnych

Kochane Rodziny Pierwszokomunijne,

Wobec pytań, które nurtują nas wszystkich, co będzie z tegorocznym terminem Pierwszej Komunii św. informuję, ze na dzisiaj jeszcze nie podjęliśmy ostatecznych decyzji.

Najbliższy tydzień zdecyduje, jak dalej będzie się posuwać fala epidemii w Warszawie i w Polsce. Jeśli pod koniec tygodnia krzywa zachorowań nadal będzie szła do góry, mądrzej będzie już wtedy myśleć o odwołaniu terminu I Komunii w dużych grupach. Jeśli zacznie się spłaszczać, zobaczymy, jakie decyzje podejmie 11 kwietnia Ministerstwo Zdrowia. W takim wariancie rozwoju sytuacji wydaje się dość prawdopodobne, że od 12 kwietnia, może trochę później – ale na pewno przed 10 maja – wrócimy w Polsce do zarządzeń sprzed 2 tygodni, kiedy było możliwe sprawowanie Eucharystii z 50 osobami wewnątrz kościoła i do 200 na zewnątrz.

W tym ostatnim wariancie ci z Was, którzy zechcą, będą mogli uczestniczyć w ustalonym terminie I Komunii. Inni, którzy uznają, że ten termin im nie odpowiada z różnych względów, będą mogli przełożyć tę uroczystość na inny termin, bądź w formie indywidualnej (dziecko, lub kilkoro dzieci z bliskimi i gośćmi przyjmuje/ją I Komunię św. w wybranym przez Was terminie na jednej z Mszy niedzielnych w maju, czerwcu, lub w lecie); bądź to w terminie wspólnym, przełożonym na 27 września lub 4 października (termin późniejszy może być zagrożony przez nową, jesienną falę infekcji koronawirusa).

Tak więc na dziś proponujemy poczekać spokojnie na rozwój wydarzeń, oczekując na decyzje Ministerstwa Zdrowia w Wielkim Tygodniu.

Rozumiejąc jednak Wasze trudności (rezerwacja sal, restauracji, zaproszenie rodziny itp.) jesteśmy otwarci już teraz na inne Wasze propozycje.  Ci, którzy chcą, już dziś mogą się umawiać na indywidualne terminy Komunii św. swoich dzieci. Możemy też zdecydować już teraz termin dodatkowy, któryś z dwu powyższych – i ci z Was, którzy już dziś się na to decydują, mogą od razu zacząć planować uroczystość na ten nowy termin. W takim układzie – dajcie nam znać.

W imieniu ekipy odpowiedzialnej za przygotowanie I Komunii w naszej parafii, z modlitwą, błogosławieństwem i wyrazami otuchy w tym czasie podejmowania trudnych decyzji:

Wasz ks. Sławek