Ogłoszenia parafialne, 26 IV 2020

Obecne zarządzenia to: „we mszy lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Jest to 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni danego budynku, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę” (źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia, strona rządowa). Zgodnie z nimi u nas może w czasie nabożeństwa przebywać 48 osób poza księdzem, organistą, ministrantami, szafarzami, scholą itp. Ponieważ jednak ze względów bezpieczeństwa sanitarnego przesunęliśmy ołtarz bliżej wyjścia, więc dla zachowania odległości 2 metrów (czyli jednej osoby w ławce) w kaplicy może przebywać 24 osoby. Reszta może uczestniczyć na ławkach przed kaplicą na prywatnym terenie naszej parafii wygrodzonym z naszego parkingu.

Pamiętamy, że cały czas obowiązuje dyspensa i w czasie epidemii nie ma obowiązku chodzenia na Mszę św. Przypominamy też o konieczności noszenia maseczek w kościele i na zewnątrz, który nie dotyczy dzieci do 4 r.ż. i osób niepełnosprawnych, lub z innymi poważnymi utrudnieniami, oraz o dezynfekcji rąk.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi ilości osób, żeby nie zwiększać odnośnej ilości osób na terenie – w niedzielę nie będzie można w ogóle przechodzić chodnikami koło kaplicy, a furtka od strony polanki w niedzielę będzie stale zamknięta. Przepraszamy za te niedogodności.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, zachęcając, by uczcić go przeczytaniem codziennie przynajmniej 3 rozdziałów z Biblii. W poniedziałek jak zwykle o 19.30 zapraszamy na Szkołę Biblijną, która jest też transmitowana. Codziennie jest też na naszym YT i FB „Słowo na każdy dzień” z Ewangelią z Mszy danego dnia i rozważaniem któregoś z naszych księży. Zachęcamy do skorzystania, zwłaszcza w tym tygodniu biblijnym.

Piątek:

  • W tym tygodniu wypada też I piątek miesiąca, odwiedzamy chorych.
  • Rozpoczyna się miesiąc maj, więc o 18.00 nabożeństwo majowe przed kaplicą przy kapliczce MB, która właśnie powstaje.
  • Uznaliśmy za dobre rozwiązanie na Okres Wielkanocny, żeby w każdy piątek Okresu Wielkanocnego było u nas o 19.30 nabożeństwo Drogi Światła, na które zapraszamy, będzie również transmitowane.

W sobotę jest  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przełożona z niedzieli, nie jest to święto nakazane:

  • 9:00 Msza św. z nabożeństwem pierwszosobotnim
  • 17: 00 Msza św. z Uroczystości NMP KP.
  • Msza o 18.30 już jest niedzielna.

Za tydzień I niedziela – inwestycyjna. Na Mszy św. o 10.00 modlimy się za wszystkich naszych dobroczyńców.

Program transmisji na żywo z naszej parafii jest zamieszczony na YT: https://www.youtube.com/channel/UCwbLINwsniAA-shp4SMpy4w/community i FB: