Ogłoszenia parafialne 3. maja 2020

Dziś niedziela inwestycyjna. Serdeczne dzięki naszym wszystkim dobroczyńcom. Dziś modliliśmy się za Was na Mszy św. o godzinie 10.00. Update budowlany: Trwają ostatnie konsultacje projektu wielobranżowego budowy, można sobie obejrzeć wizualizację w gablocie przed wejściem, zainteresowanym udostępniamy do wglądu i zaopiniowania całość projektu. Kontynuujemy projekt pod pozwolenie na budowę, liczymy na to, że do września będzie już to pozwolenie. Mieliśmy już też inwentaryzację środowiskową i ornitologiczną. Na szczęście nie ma żadnych gatunków chronionych, jeże wolą spokojniejsze okolice. Są tyko dwa stare gniazda sroki i wrony, ale poza terenem przeznaczonym na budowę. Oczyściliśmy w tygodniu teren z gałęzi i całego bałaganu, już jest gotowy pod roboty ziemne. Niestety, zła wiadomość jest ta, że z powodu załamania finansowego chyba nie zaczniemy budowy na jesieni. Dobra jest natomiast ta, że jeszcze gorsze problemy ma GDDKiA i oni chyba nie zaczną ewentualnej trasy S7 wcześniej jak za 10 lat.

Dziś też 3 maja, święto narodowe, pamiętamy w modlitwie.

Dobrych ryb, jakie Bóg nam pozwolił wyłowić z mętnej wody epidemii COVID jest kilka. Jedna to nasza wirtualna parafia. Mamy wiele bardzo pozytywnych głosów naszych parafian, wdzięcznych szczególnie za transmisje Mszy św., nabożeństw i „Słowo na każdy dzień”. Wielu to Słowo pomaga, więc warto udostępniać to naszym bliskim i znajomym, informować ich o możliwości codziennej medytacji Słowa z pomocą rozważań Ewangelii z każdego dnia prowadzonych przez naszych księży. Inną dobrą rybą jest stała adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka o 15.00 każdego dnia. Kościół jest stale otwarty, zapraszamy. Przy wyjściu leży lista z zapisami na adorację, jeśli wiecie, że przyjdziecie, wpiszcie się na dzień i godzinę. To nam pomaga planować dzień.

Miesiąc maj – to miesiąc Maryi i nabożeństwa majowe mamy codziennie o 18.00 przy kapliczce. To jest też miesiąc Jana Pawła II. W przyszła niedzielę zaczynamy nowennę do św. Jana Pawła II, bo 18.05 będzie setna rocznica jego urodzin. Niestety w tym roku nie będzie festynu, ale przygotowujemy za to bogatszy program duchowy.

I jeszcze tylko kwestie techniczno – organizacyjne naszego powrotu do pewnej normalności.

  • Jest ustawionych tyle ławek, żeby w kościele było 48 osób, na tyle pozwala nam zarządzenie rządu. Siadamy na skos – jedna osoba w jednej ławce po lewej części ławki, przed nią i za nią osoby po prawej części ławki. Jeśli siada rodzina – a więc kilka osób razem w jednej ławce, przed nimi ławkę zostawiamy wolną.
  • Wracamy do naszych konfesjonałów pudełkowych – gdzie są lepsze warunki do spowiedzi, ale wyjęliśmy drzwi z konfesjonałów, żeby była dobra wymiana powietrza i wstawiliśmy folię. Po każdej spowiedzi spryskujemy folię dezynfektantem.
  • Prosimy też, aby ci, którzy przyjmują Komunię św. do ust, puścili najpierw tych, którzy przyjmują na rękę. Niektórym naszym parafianom trochę jest trudno przyjmować Komunię po kimś kto ją przyjął do ust. Z miłości do tych braci i sióstr pilnujmy takiego porządku przyjmowania Komunii, jak powiedziane.
  • Wracamy do zbierania tacy, tyle, że w czasie ogłoszeń.

Za tydzień taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne.

 

Dobrej niedzieli!