Ogłoszenia parafialne 17. maja 2020

Zgodnie z nowymi przepisami zgodnie z którymi oprócz służby liturgicznej może się w kościele znajdować 1 osoba na 10 m. kw. powierzchni budynku, od dzisiaj jednocześnie w kaplicy może się znajdować 72 osoby. Dostawimy ławki i zmniejszymy odległość, bo dotychczas stosowaliśmy się do starych przepisów.

Jutro 100 lecie urodzin naszego patrona. Przygotowywaliśmy się do niej przez sporo różnych naprawdę pięknych nabożeństw, ci co uczestniczyli, wiedzą, ci co nie uczestniczyli, mogą jeszcze sobie obejrzeć na YT naszej parafii. Dziś po każdej Mszy modlimy się litanią do JP2 i przyjmujemy błogosławieństwo relikwiami.  A jutro zakończenie nowenny i uroczysta Msza św. wieczorem o 18.30.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji „Wspomnienia JP2”. Kilka z waszych wspomnień jest naprawdę bardzo pięknych i niezwykłych. Prosimy wszystkich, którzy mają takie wspomnienia a jeszcze nie zdążyli ich przysłać, o nadesłanie mailem, listem, albo nagraniem.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Wracamy do normalności również jeśli chodzi o wyjazdy. Zapraszamy na spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni, który odbędzie się w dniach od 4 czerwca (czwartek) do 7 czerwca (niedziela). Etapy spływu będą następujące: Cierzpięty – Krutyń;  Krutyń – Ukta; Ukta – Iznota;  Iznota – Kamień. Zakwaterowanie w domkach kempingowych w stanicy Cierzpięty. Koszt maksymalny spływu to: osoba dorosła i dziecko pow. 12-tu lat – 420,- zł; dziecko do 12-lat – 300,-zł i obejmuje: zakwaterowanie, obiadokolacje, wynajęcie kajaków, transport osób i kajaków, grill, opłaty klimatyczne. W tym roku trochę szczególny ten spływ ze względu na specyficzne wymogi epidemiologiczne. Informacje na tablicy ogłoszeń, zapisy w kancelarii.

 

Jeśli chodzi o nasze wyjazdy wakacyjne, czekamy jeszcze, jak się rozwinie sytuacja, bo na razie minister Szumowski zniechęca do wyjazdów. Póki co nie odwołujemy naszej rezerwacji w Długopolu Zdrój, licząc na poprawę sytuacji. Ogłosimy za kilka tygodni, co robimy.