Najnowsze wiadomości :) Dyspensa zniesiona!

Najnowsze wiadomości 

Dyspensa zniesiona!

Będzie procesja na Boże Ciało!

Szerzej: nasz biskup, kard. Nycz od jutra 30 V zniósł dyspensę i zachęca do powrotu do uczestnictwa we Mszach św. Tak więc od niedzieli Zesłania Ducha św. już wracamy do normalnego uczestnictwa. Rekomendujemy szczególnie jutrzejsze czuwanie na Wigilię Zesłania Ducha św. o 18.30, to już Msza niedzielna.

Dyspensa nadal, podobnie jak przed epidemią, obejmuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.

Do następnej niedzieli – 7 VI jest jeszcze czas na spowiedź i Komunię Wielkanocną. Najbliższy tydzień pewnie będziemy spowiadać i udzielać Komunii całymi dniami – szczegóły ogłosimy w niedzielę pojutrze.

Kardynał sugeruje też zmniejszenie ilości transmisji. Więc od przyszłej niedzieli 7 VI zmniejszymy liczbę transmisji – z 6 transmisji niedzielnych zostaniemy przy jednej – dwóch.

No i jest zgoda biskupa na procesję Bożego Ciała – co prawda tylko na terenie kościelnym, ale to nam nie przeszkadza, zrobimy 4 ołtarze na naszym terenie. Ważne, że będzie! Przynieście kwiatki – płatki! 

W związku z tym powrotem do normalności od Bożego Ciała wracamy również do Komunii św. pod dwiema postaciami! Pozostanie możliwość przyjmowania na rękę dla wszystkich, którzy tego chcą, rzecz jasna – ale tylko pod postacią chleba.

Trzeba też szybko zastanowić się nad I Komunią św. dzieci. Skonsultujemy się z rodzicami i damy znać.

ks. Sławek