Ogłoszenia parafialne 7. czerwca 2020

Niedziela inwestycyjna – update. Projekt budowlany będzie gotowy na lipiec i prawdopodobnie w lipcu złożymy już wniosek o pozwolenie na budowę. W najbardziej optymistycznym wariancie, chociaż wariant optymistyczny zwykle się nie realizuje, na jesieni będzie już pozwolenie na budowę. Geodeta już wytyczył pomarańczowym sprayem obręb budynku. Rogi całej budowli wypadają przy drodze wjazdowej od strony wschodniej na wysokości mniej więcej ogniska (na chodniku są widoczne linie ścian), na górce, na polance przed wielopiennym dębem i od strony Ks. Bolesława przed wałem po stronie wschodniej kilka metrów od drogi wjazdowej. I inny problem, to że mimo waszej hojności chyba jednak nie zaczniemy od jesieni, bo epidemia pokrzyżowała nasze plany na pozyskanie darczyńców z zewnątrz. Od jesieni wdrożymy wariant finansowania „budowa 2.0”.

We czwartek Boże Ciało, uroczystość nakazana, Msze św. podobnie jak w niedzielę. Z wyjątkiem procesyjnej. Będzie ona o godzinie 10.00 z procesją tylko po naszym terenie i ostatni ołtarz będzie w kaplicy. Po niej będzie Msza św. o 12.00, tak, by w procesji mogli uczestniczyć i ci co przyjdą na Mszę o 10.00 i zostaną na procesję, jak i ci, którzy przyjdą na procesję i zostaną na Mszy o 12.00. Wieczorne Msze bez zmian.

Wyjazdy wakacyjne: przez najbliższe dwa tygodnie można się zapisywać na nasze wyjazdy rodzinne. W tym roku jedziemy do Długopola Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej, ośrodek Maćkowice, ładne miejsce, a okolica bardzo atrakcyjna: Góry Stołowe, Sudety i dużo miejsc do eksplorowania z dziecmi. Dla uzdrowiska Długopole-Zdrój (chociaż my do uzdrowiska nie jedziemy) określono następujące profile lecznicze: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby naczyń obwodowych, choroby układu trawienia, choroby reumatologiczne, cukrzyca, choroby krwi i układu krwiotwórczego. Mamy tam zarezerwowane dwa turnusy: od soboty 25 lipca do soboty 1 sierpnia i drugi od 1 do 8 sierpnia. Koszt 80, dzieci 60 do 6 lat, maluchy do 2 roku gratis.

Robimy tez półkolonie dla dzieci w wieku 7-9 lat, czyli z 1, 2 i 3 klasy, które odbędą się na terenie naszej parafii podczas dwóch turnusów: pierwszy od 29 czerwca do 3 lipca i drugi od 6 do 10 lipca. Zajęcia więc od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Prowadzą te same osoby, co przez ostatnie dwa lata (więc Ci, co byli już wiedzą, czego się spodziewać). W tym roku wybierzemy się w podróż po wszystkich kontynentach, żeby poznać kulturę i sposób życia dzieci w różnych częściach świata. Nie zabraknie pracy na wykopaliskach, budowania systemów nawadniających, odkrywania języka przyrody, czy zamykania morza w butelce. Szczegóły na stronie naszego przedszkola w zakładce “Wydarzenia”.

Za tydzień na mszy o 19.00 będzie prymicja neoprezbitera, Marcina Parola, więc zapraszamy na nią serdecznie.