Ogłoszenia parafialne 5. kwietnia 2021

Dziś:

Celebracją Nocy Paschalnej wczoraj rozpoczęliśmy okres Wielkanocny:

  • Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia łask i błogosławieństwa Bożego, oraz dużo zdrowia w tym błogosławionym czasie.
  • Zbiórka do puszek na KUL.
  • Nieśmiało (z powodu problemów związanych z przychodzeniem do kościoła w czasie pandemii) przypominamy, że jedno z pięciu przykazań kościelnym powiada: co najmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym Komunię św. przyjmować. W ubiegłym roku ten czas był przez Stolicę Apostolską rozciągnięty aż do Bożego Ciała, spodziewamy się, że i w tym roku będzie podobnie, ale póki co, nic o tym nie wiadomo. Osoby narażone spowiadamy również na zewnątrz kaplicy, a Komunii św. udzielamy również poza Mszami św. – staramy się więc w tym, co zależy od parafii ułatwić wypełnienie tego przykazania.

[Przypomnienie przykazań kościelnych:

1. W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

  • Jednocześnie przypominamy o odpuście zupełnym pod zwykłymi warunkami ogłoszonym przez Stolicę Apostolską dla chorych na COVID i osób opiekujących się nimi. 

W tygodniu:

  • Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego według objawień świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Dziś dzień 4. W tygodniu nowenna wraz z Koronką o godzinie 15.00.

[Tekst 4-go dnia nowenny:

Dziś sprowadź Mi pogan i tych, którzy Mnie jeszcze nie znają. I o nich myślałem w swej gorzkiej męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła Serce Moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego.

Jezu najlitościwszy, który jesteś światłością świata całego, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze pogan, które Cię jeszcze nie znają; niechaj promienie Twej łaski oświecą ich, aby i oni wraz z nami wysławiali przedziwne miłosierdzie Twoje, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na dusze pogan i tych, co Cię jeszcze nie znają, a są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Pociągnij je do światła Ewangelii. Dusze te nie wiedzą, jak wielkim jest szczęściem Ciebie miłować. Spraw, aby i one wysławiały hojność miłosierdzia Twego na wieki wieczne. Amen.]

  • Trwają katechezy neokatechumenalne, była mała przerwa na Święta. Zapraszamy uczestników na wtorek i czwartek o 19.15
  • Kolejne 24-godzinne uwielbienie z Janem Pawłem II odbędzie się w piątek o 15.00 i zakończy w sobotę o 15.00. To piękne wydarzenie w którym uczestniczą wspólnoty z całej Warszawy, każda obstawia kolejne godziny. W ciągu tej błogosławionej doby można przyjść o dowolnej godzinie dnia i nocy na wspólne uwielbienie, zapraszamy serdecznie.

Za tydzień:

Niedziela Miłosierdzia – święto wprowadzone przez naszego świętego patrona, wielkiego krzewiciela kultu do Miłosierdzia Bożego, co Kościół bardzo podkreślił, ogłaszając beatyfikację i kanonizację św. JP2 właśnie w tę niedzielę, 1 maja 2011  i 27 kwietnia 2014 roku, więc liturgicznie to właśnie Niedziela Miłosierdzia jest rocznicą beatyfikacji i kanonizacji naszego Świętego.

Niedziela inwestycyjna – która przesunęliśmy ze względu na Święta i wyjazdy wielu z naszych parafian.  Więc hasło: Szykujcie portfele na najbliższą niedzielę! tym razem odnosi się do niedzieli za 6 dni. Przy tej okazji serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym dobroczyńcom wpłacającym na konto naszej parafii.

Życzymy błogosławionego i pełnego łaski dnia i okresu Wielkanocnego.