Ogłoszenia parafialne 25.kwietnia 2021

Dziś niedziela Dobrego Pasterza.  Rozpoczyna się również tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w tym tygodniu o modlitwie za powołanych i o powołania. 

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby wyższego metropolitalnego seminarium duchownego w Warszawie.

W tygodniu:

W piątek zapraszamy na Drogę Światła o 19.15.

W sobotę 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W tym dniu można uzyskać specjalny odpust  związany z rokiem świętego Józefa. Mogą go również uzyskać osoby, które z usprawiedliwionych przyczyn nie mogą wyjść z domu (na przykład osoby w podeszłym wieku chorzy umierający z deficytami immunologicznymi i tak dalej), jeśli z intencją wypełnienia zwykłych warunków uzyskania łaski odpustu, odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu odmówią w domu lub tam gdzie zatrzymuje ich przeszkoda akt pobożności na cześć Świętego Józefa pocieszyciela chorych i patrona dobrej śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia. Ten odpust można również uzyskać w każdą środę i również 19 dnia każdego miesiąca.

Pierwsza sobota miesiąca o 9:00 – nabożeństwo fatimskie, wcześniej krótka katecheza, następnie Msza św. i modlitwa różańcowa.

Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Do 10 maja będę one o 18:00, a po 10 maja po Mszy św. wieczornej, z racji na dodatkowe Msze św. dla dzieci pierwszokomunijnych przeżywających biały tydzień. Nabożeństwo rozpoczniemy przy kapliczne Matki Bożej Fatimskiej, śpiewami i litanią loretańską, a potem przejdziemy do kościoła na adorację.

W naszej diecezji powstał telefon zaufania dla małżonków, który oferuje bezpłatne anonimowe wsparcie psychologiczne dla małżeństw przeżywających trudności. Można na niego dzwonić od poniedziałku do piątku od 19:00 do 22:00 numer 22 11 200 36.

Wyjazdy wakacyjne

– 10 do13 czerwca – Spływ Czarną Hańczą z noclegiem w Wigrach w klasztorze pokamedulskim szlakiem Jana Pawła II. Koszt od dorosłego 700 zł, od dziecka w wieku 3 do 12 lat 570 zł i obejmuje wszystkie opłaty z wyjątkiem dojazdu.

– 14 do 28 czerwca – klub Symeona i Anny – wyjazd formacyjno integracyjny dla emerytów do Jastarni – ośrodek przyjazny dla seniorów 400 m od morza, trzy posiłki dziennie. Koszt zasadniczy 1540 zł za 14 dni. Jest też opcja siedmiodniowa, która kosztuje połowę ceny. 

– Rodziny i single:

– 24-31 lipca – Beskid Mały – ośrodek orionistów Ave Maria w Kocierzu Rychwałdzkim.

– 31 lipca do 7 sierpnia – kotlina Kłodzka, Długopole-Zdrój, ośrodek Maćkowice, bardzo ładne miejsce, ci wszyscy którzy byli w zeszłym roku to wiedzą.

– 7  do 14 sierpnia – z możliwością wydłużenia do 10 dni, do 17 sierpnia – Długopole Zdrój, ośrodek Maćkowie

– Myśleliśmy również o jeszcze jednym turnusie pod namiotami w dniach od 14  do 21 sierpnia, jeśli będą chętni.

Zapisy w kancelarii albo u odpowiedzialnych za wyjazdy.