Ogłoszenia parafialne, 16. maja 2021

Dziś

  • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Na Mszę św. o 16.00 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków wspólnoty Mężczyzn Jana Pawła II, oraz ich rodziny. Po Mszy agapa.

W tygodniu

  • Msze św. poranne bez zmian, natomiast wieczorne 17.00, 17.45 (Biały Tydzień), oraz 18.30, a po niej nabożeństwo majowe.
  • Jutro przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski.
  • We wtorek, 18 maja, przypada 101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, zachęcamy do modlitwy. W naszej parafii świętujemy te urodziny zawsze w następującą po nich niedzielę i mamy festyn, ale w tym roku w związku z obowiązującymi jeszcze restrykcjami narada parafialna ustaliła, że urodziny naszego Patrona przenosimy o miesiąc, na niedzielę 20 czerwca – w tym dniu będzie festyn, a strefa duchowa festynu w sobotę 19 czerwca. Już ten festyn przygotowujemy i w związku z tym już dziś serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Sławka chętnych dorosłych i młodzież na wolontariuszy festynu. Jeśli ktoś ma pomysł na jakiś atrakcyjny element festynu, również prosimy o podzielenie się nim.
  • We środę, 19 maja, Msza do Ducha św., po Mszy adoracja i uwielbienie.
  • W sobotę, 22 maja, w par. MBKA jest odpust, oraz obchody 100-lecia  zatwierdzenia Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 w kościele u Michalitów sprawowana będzie uroczysta Msza św. odpustowa z biskupem Michałem. Michalici serdecznie zapraszają i wyrażają nadzieję, że będzie piękna pogoda, bo prawdopodobnie trzeba będzie stać na zewnątrz. Będzie też oczywiście transmisja.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę zapraszamy na Wigilię Uroczystości o godz. 18.30. Będzie dużo Słowa, bo w czasach Jezusa spędzało się całą tę noc na czuwaniu i rozważaniu Pisma św. U nas to czuwanie potrwa jednak tylko do około godz. 21.00.

Konferencja Episkopatu Polski określiła, iż okres Komunii wielkanocnej obejmuje czas od Środy Popielcowej (17.02.2021) do Niedzieli Trójcy Świętej (30.05.2021). Przypomnijcie bliskim i sąsiadom, że to jeszcze dwa tygodnie, kiedy można przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.