Ogłoszenia parafialne, 20. czerwca 2021

Dziś

 • Dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane zostają zniesione od dzisiejszej niedzieli we wszystkich diecezjach. Limity ilości osób w kościołach zostały znacząco podwyższone. U nas wynoszą w tej chwili 165 osób plus zaszczepieni. Niech podniosą ręce zaszczepieni dwoma dawkami i popatrzcie jak nas dużo.
 • Nie ma zmian w naszej parafii, pozostaje ten sam skład księży.
 • Festyn urodzinowy naszego świętego patrona od 14.00 do 18.00. Normalnie świętujemy 18 maja, ale w tym roku zrobiliśmy tak jak królowa Elżbieta i świętujemy w czerwcu miesiąc później. Kremówki są już w sprzedaży po każdej Mszy św. Będzie piękna pogoda, zachowane normy sanitarne i dużo atrakcji, w tym:  
  • koncert Magdaleny Kotarskiej o 15.30
  • zbrojownie i nauka strzelania z łuku
  • konkurs fantowy
  • nauka robienia ozdób kobiecych – w tym sezonie sznurów tureckich,
  • nauka tańca grupowego
  • w tym roku w festyn włączył się Wydział Zdrowia Dzielnicy Bemowo, wiec będą elementy nauki  rehabilitacji po-Cowidowej, pierwszej pomocy, Nordic Walking, mierzenie ciśnienia itp., a nasza fundacja do programu zdrowotnego dołącza się z programem profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży od zagrożeń internetowych.
  • dużo innych atrakcji, oczywiście będzie jak zawsze jedzenie: grill, żurek, kawiarenka, kremówki, gofry, wata cukrowa, lody, itp.

W związku z festynem:

 • Nie ma Mszy św. o 16.00, a Msza o 13.00 będzie ze skróconą homilią i bez ogłoszeń.
  • Parking działa inaczej: na sobotę i niedzielę wjazd na teren parafii będzie bramą od OT, parkujemy na północnej części placu, bo większość placu wykorzystujemy pod festyn, będą korki na wjeździe, więc kto dojeżdża np. z Wolfkego, niech przyjdzie pieszo.

W tygodniu:

 • Ponieważ już się skończyły I Komunie św., czerwcowe do końca miesiąca będzie o 18.00.
 • W środę obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa, radości z ojcostwa, oraz potrzebnych sił i mądrości w spełnianiu tego ważnego powołania.
 • W czwartek, 24 czerwca:
  • Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Bazylice Archikatedralnej uroczysta Msza św. o godz. 1900.
  • Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Dzieci i Młodzieży wszystkich Szkół Podstawowych na terenie naszej parafii, w czwartek, o godz. 1830.
 • Od piątku godz. 15.00 do soboty 24-godzinna adoracja i uwielbienie ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 • W niedzielę o 17.00 spotkanie przedwyjazdowe dla tych, którzy jadą na wyjazdy wakacyjne jeszcze wolne miejsca na turnusy w ostatnim tygodniu lipca i pierwszym tygodniu sierpnia.

Od wakacji nie będzie Mszy o 7.00 i 16.00 w niedziele, a  w dni powszednie o 6.30, zaś transmisje dla naszych chorych pozostawimy tylko na Mszach z największą oglądalnością.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną, jak również wpłacane na konto parafii.