Ogłoszenia parafialne, 17. października 2021

Przygotowujemy się do odpustu parafialnego za tydzień. Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II wypada w piątek 22 X, ale w naszej parafii przenosimy je wraz na niedzielę 24 X.

Co znaczy odpust parafialny? To dzień kiedy Kościół uwielbia chwałę w niebie patrona naszej parafii. W tym dniu wszyscy uczestniczący w naszej parafii we Mszy św. ku jego czci pod zwykłymi warunkami (pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. w tym dniu, oraz modlitwie w intencjach papieskich) dostępują za wstawiennictwem św. Jana Pawła 2 łaski odpustu zupełnego. W niedzielę za tydzień wszystkie Msze św. będą zatem sprawowane z Uroczystości św. JP2, ale uroczysta Msza św. odpustowa będzie miała miejsce o 11.30 z biskupem Tadeuszem. Będą też oczywiście kremówki.

W związku z odpustem jesteśmy w trakcie nowenny (codziennie po wieczornej Mszy św., dziś po Mszy o 19.30), a w piątek rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo czyli 40-godzinną adorację Najśw. Sakramentu z różnymi nabożeństwami (program podany na tablicy ogłoszeń), które w tym roku będzie dużo obfitsze – będą w jego trakcie nauki stanowe:

  • dla kobiet – w piątek o 19.30
  • dla mężczyzn – w piątek o 21.00
  • dla kobiet stanu wolnego, które chciałyby pogłębić swoją Oblubieńczą relację z Chrystusem – w sobotę o 10.00
  • dla seniorów – w sobotę o 11.00

Jeden z wielkich teologów katolickich powiedział kiedyś, że gdyby w dwu takich samych sąsiednich parafiach w jednej zaprzestać zupełnie na pół roku odprawiać Msze św. i tylko głosić same kazania, a w drugiej na pół roku odprawiać wszystkie Msze św. bez kazań, to po tym czasie znacznie lepiej po chrześcijańsku będzie żyła ta parafia, w której były tylko głoszone kazania. My na szczęście nie musimy dokonywać takich wyborów, ale ważne jest byśmy nie tracili okazji do słuchania żywego Słowa. Serdecznie zapraszamy na te nauki stanowe.

W tym samym kluczu zapraszamy również na trwające katechezy dla dorosłych, które odbywają się we wtorki i czwartki po Mszy wieczornej, o 19.15.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy naradę parafialną, na której ustaliliśmy terminarz parafialny na najbliższy rok szkolny, w tym wyjazdów i pielgrzymek, omówiliśmy również tematy wsparcia polskiej misji na Haiti i kwestii finansowych dotyczących budowy. Ustalenia z tej narady znajdują się na stronie parafialnej tutaj

W poniedziałek święto św. Łukasza ewangelisty i lekarza, patrona Służby Zdrowia. Modlimy się w tym dniu szczególnie za lekarzy, pielęgniarki i cały personel służby zdrowia.

Przyjmujemy już wypominki i intencje na przyszły rok.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i budowę kościoła.