Ogłoszenia parafialne 5. grudnia 2021

Dziś:

 • Niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym darczyńcom, za których modlimy się dziś na Mszy o 10.00.
 • Obowiązują nowe limity ilości osób w kościołach, zmniejszyły się z 75% do 50%. W naszej kaplicy w której jest 300 miejsc siedzących, według nowego rozporządzenia może zatem jednorazowo przebywać 150 osób niezaszczepionych, plus zaszczepieni, których ilość w naszej parafii znacznie przekracza średnią statystyczną. Pozostaje tylko życzyć sobie, żeby na każdej Mszy było nas tyle, na ile pozwalają ograniczenia!
 • Przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 • W naszej parafii kilka tygodni temu rozpoczęliśmy Synod. Do tej pory pracowaliśmy w grupach roboczych, przygotowując spotkania ogólnoparafialne, które rozpoczniemy w niedzielę za tydzień.

W tygodniu:

 • Codziennie o 6.30 odbywają się Roraty, zapraszamy.
 • Pierwszy poniedziałek miesiąca – na wieczornej Mszy św. modlimy się za naszych zmarłych wspominanych w wypominkach.
 • W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia:
  • o godzinie 12.00 jest Godzina Łaski,
  • o 17.30 jest dodatkowa Msza św.,
  • na Mszy o 18.30 będzie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego, a rodziców modlących się za dzieci we wspólnotach różańcowych zapraszamy do wspólnego odnowienia Aktu Zawierzenia.
 • Ten czwartek to drugi czwartek miesiąca – wieczorem Msza św. o uzdrowienia za wstawiennictwem JP2.
 • W piątek 24-godzinne uwielbienie ze św. JP2, początek o 17.30, zapraszamy.
  • od tej edycji będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi i/lub modlitwy wstawienniczej w godzinach 19.30 – 0.00, oraz 12.00 – 17.30
  • potrzeba sałatek, kanapek, ciast i innych rzeczy do jedzenia dla grup i wspólnot, które nieraz przyjeżdżają z odległych części Warszawy, żeby uczestniczyć w prowadzeniu uwielbienia. Prosimy o pomoc nasze fantastyczne gospodynie. Te rzeczy można przynieść w piątek do wieczora.

Rekolekcje Adwentowe odbędą się za dwa tygodnie, w terminie 19-21 XII: niedziela, poniedziałek, wtorek. Szczegóły godzinowe podamy za tydzień, rezerwujcie sobie czas.

Można cały czas zapisywać się na kolędę, którą rozpoczniemy po 6 stycznia. Przyjmujemy również zapisy mailowe, w mailu trzeba zawrzeć: nazwisko, adres, telefon. Zapisanych poinformujemy o terminie kolędy mailowo, lub telefonicznie na początku stycznia.

Są już do kupienia ozdóbki choinkowe jako cegiełki co łaska (ale min. 20 zł.), oraz opłatki.