OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 MARCA 2022

Dziś:  

 • Niedziela Laetare (raduj się), Święta Zmartwychwstania już blisko.
 • Od 10:00 do 15:00 Kawiarenka Sąsiedzka, w ramach tej kawiarenki Kiermasz Ukraiński. Zapraszamy na spotkanie w miłym towarzystwie, herbatę, kawę i ciastko. Ukraińskie specjały: pierogi, pielmieny i barszcz na wynos. Dla dzieci są animacje prowadzone przez wolontariuszy i kącik malucha, żeby rodzice mogli chwilkę spędzić bez zamartwiania się o swoje pociechy.
 • Gorzkie Żale z nauka pasyjną o 17:00.

W tygodniu:

 • Rozpoczynamy nowy miesiąc: CZWARTEK – Godzina Święta o 23:00, I PIĄTEK – odwiedzamy chorych, spowiedź od godz. 17.00 do 20.00, o 18:30 Msza do Najśw. Serca Pana Jezusa.  I SOBOTA– o 9:00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca i nabożeństwo fatimskie. I NIEDZIELA – inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom.
 • W piątek przypada też 15. rocznica posługi biskupiej w naszej Archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcybiskupie.
 • W sobotę 2 IV rocznica narodzin dla nieba naszego świętego patrona Jana Pawła II. To jest też dzień rozpoczęcia duszpasterstwa naszej parafii – wtedy w 2015 jeszcze rektoratu. Nasza parafia we wrześniu będzie miała 7 lat, kończy się jej wiek przedszkolny.
 • W sobotę i niedzielę o 15:30 rekolekcje dla Rodzin I-Komunijnych
 • Od przyszłej niedzieli zaczynamy rekolekcje parafialne, będą miały miejsce do środy włącznie. Prowadzić je będzie ks. Mikołaj Kęcik, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Rejkjanesbaer na Islandii. W dni powszednie nauki będą rano o 9:00 razem z Mszą św., wieczorami o 18:15 nauka, o 19:00 Msza św., o 19:30 nauka.

Uchodźcy w naszej parafii:

 • Zbieramy artykuły medyczne i inne rzeczy na pomoc dla Ukrainy.
 • W kursie języka polskiego uczestniczy około 20 osób, w większości mamy z dziećmi. Potrzebujemy pomocy do dzieci. Kurs polskiego jest od poniedziałku do czwartku od 19:15 do 20:30 i na ten czas potrzebna jest opieka do dzieci. Nawet na jeden wieczór to już duża pomoc. Może to być młodzież.
 • Można także zgłaszać adresy dla uchodźców z Ukrainy. Jeśli ktoś chce bezpośrednio pomóc prezbiterom pozostającym na Ukrainie prosimy o kontakt w zakrystii. Dziękujemy również za ofiary na rzecz Ukrainy wpłacane na konto, czy wrzucane do puszki dla ubogich.

Dla osób, które dokonały aborcji i cierpią z tego powodu odbędą się w naszej parafii absolutnie anonimowe warsztaty pomagające spojrzeć na siebie z nadzieją i wiarą. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

[

MODLITWA O POKÓJ

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś swego Syna Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już więcej nie będzie wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna na Ukrainie która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, matką Jezusa i naszą błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetu i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.

                                                                                         Jan Paweł II