Ogłoszenia duszpasterskie 3. kwietnia 2022

Dziś:

 • Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które poprowadzi ks. Mikołaj Kęcik, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Rejkjanesbaer na Islandii. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy:
  •  rano, godz. 9.00 w trakcie Mszy św.,
  • wieczorem 18.15 i 19.30, przedzielone Mszą św. o 19.00.
  • Spowiadamy w trakcie nauk i Mszy św.
  • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest zamknięta, pilne sprawy załatwiamy po umówieniu telefonicznym. Nie będzie również Szkoły Biblijnej w poniedziałek.
 • Niedziela inwestycyjna. Wszystkim naszym darczyńcom, za których modlimy się na Mszy o 10:00 serdeczne Bóg zapłać.

W tygodniu: w piątek Wspólnota Mężczyzn św. JP2 organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową ulicami Warszawy. Ruszamy o 19:30 spod kaplicy. Długość trasy 23 km. Zakończenie przewidywane około północy też pod kaplicą. Wyjaśniamy od razu, że W EDK mogą uczestniczyć również kobiety i młodzież.

Za tydzień:

 • Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Przenajświętszej Męki i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Poświecenie palm przed każdą Mszą św. Procesja z osiołkiem o 10:00. Przypominamy o spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • W związku z licznymi prośbami naszych parafian będzie działała kawiarenka. Mogłaby działać co tydzień, ale potrzeba wolontariuszy do jej prowadzenia, między 9:00 a 16:00. W wariancie najprostszym (kawa, herbata, ciasto) gdyby zgłosiło się 12-ro chętnych, to każdy mógłby mieć 2 godziny na miesiąc, a kawiarenka byłaby otwarta co niedziela.

OŚWIATA I WYCHOWANIE:

 • Trwa rekrutacja do naszego przedszkola. Czekamy oczywiście na najmłodszych, czyli trzylatków (zostały 2 miejsca), ale mamy również 1 miejsce dla pięciolatka i 2 dla sześciolatków. Wszystkie informacje na stronie przedszkola w zakładce REKRUTACJA. Adres przedszkola: janpawelek.pl jest na plakacie. Może warto przy okazji wspomnieć, bo nie wszyscy wiedzą, że nasze przedszkole ma status laureata „Orłów Edukacji” za 2021 rok w konkursie warszawskich placówek oświatowych.
 • Od września uruchamiamy również szkołę podstawową imienia Karola Wojtyły,  Rozpoczęliśmy nabór dzieci do pierwszej klasy. Wielkim plusem będzie kameralność klasy oraz fakt, że będziemy dbali o rozwój nie tylko edukacyjny, ale i duchowy dzieci. Wszystkie informacje także na stronie przedszkola w zakładce WYDARZENIA.

UCHODŹCY:

 • Zapisujemy już chętnych na drugą grupę kursu polskiego, ta pierwsza jest już za duża. Nie uruchomimy jej jednak, jeśli nie będzie  osób dyspozycyjnych prowadzić zajęć. W związku z tym prośba do nauczycieli, lub lektorów, którzy uczyli kiedyś jakiegoś języka, żeby poświęcili jeden-dwa wieczory w tygodniu na poprowadzenie zajęć. Kurs jest 3 dni w tygodniu po 1,5 godziny.
 • W zeszłą niedzielę w ramach akcji koordynowanej przez nasze przedszkole wysłaliśmy dla Domu Samotnej Matki w Pisarówce i szpitala w Gródku na Ukrainie łącznie 3 busy z lekami i sprzętem medycznym, artykułami higienicznymi, artykułami dla dzieci, ubraniami. Bardzo zaangażowali się w tą akcję rodzice z naszego przedszkola, którzy wykupili mniej więcej połowę zaopatrzenia aptek w Warszawie 🙂 Drugą turę tej pomocy szykujemy na pierwszy weekend po Wielkanocy, organizację tej pomocy również prowadzi nasze przedszkole. Wszystkim uczestnikom akcji wielkie Bóg zapłać.
 • Dziękujemy też wraz z przedszkolem osobom z parafii, a szczególnie przedszkolakom i ich rodzinom, które w ramach akcji „Bułka z Czekoladą” przygotowały pyszne przesyłki dla dzieci czekających na dworcach na dalszą podróż lub transport do miejsc zamieszkania.

Dla osób, które dokonały aborcji i cierpią z tego powodu odbędą się w naszej parafii absolutnie anonimowe warsztaty pomagające spojrzeć na siebie z nadzieją i wiarą. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.