Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2022, Niedziela Palmowa.

Dziś:

 • Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy najważniejszy czas w roku: Wielki Tydzień Przenajświętszej Męki i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Poświecenie palm przed każdą Mszą św. Procesja o 10:00. Gorzkie Żale o 17:15.
 • W związku z licznymi prośbami naszych parafian działa dziś i możliwe, że w kolejne niedziele, nasza kawiarenka. Dochód z ciast, pierogów itp. idzie do rodzin ukraińskich, które je przygotowały.
 • Oślica Donka (od ang. donkey, bez podtekstów politycznych) lubi marchewki i jabłka, ale prosimy jej nie przekarmiać.

W Wielkim Tygodniu:

 • Przede wszystkim przypominamy o spowiedzi wielkanocnej i bardzo prosimy, by nie odkładać na ostatni moment. Spowiadamy w Wielkim Tygodniu w:
  • Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę na Mszy o 9:00 i wieczorem od 18.30 do ostatniego penitenta, albo pierwszego padłego księdza, (Wielki Czwartek – nie spowiadamy),
  • Wielki Piątek od Koronki o 15.00 aż do liturgii wieczornej,
  • Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00,
  • W Wielkanoc nie spowiadamy, jeśli jest nagła potrzeba, z prośbą o spowiedź można zwrócić się bezpośrednio do któregoś duszpasterza.
 • Od poniedziałku do środy odwiedzamy chorych.
 • W Wielki Poniedziałek zapraszamy o 19:30 na szkołę biblijną, wykład „Co znaczy: Pascha?”.
 • Prosimy szafarzy i osoby czytające na przygotowanie w Wielką Środę o 20.00

Triduum Paschalne:

 • Wielki Czwartek: dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii. Nie ma Mszy rano. O godz. 18:30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, panów prosimy tego wieczora o założenie łatwo zdejmowalnych butów J.  Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja. Będzie całonocna, jeśli znajdą się dyżurni na każdą godzinę nocy, prosimy o wpisywanie się na listę. Jeśli nie będzie wystarczająco dyżurnych, zakończymy adorację o 23:00.
 • Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej. Ścisły post. Ciemna jutrznia o 6:30. O 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego (rozpoczynamy nią nowennę do Bożego Miłosierdzia  – Koronka i nowenna będzie codziennie o 15:00 aż do Niedzieli Miłosierdzia). O 18:30 – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża, po niej przeniesienie do Grobu i adoracja Najświętszego Sakramentu do 23:00. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia za adorację krzyża jest odpust zupełny. Zachęcamy chorych i tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, do wyeksponowania w domu krzyża, odprawienia Drogi Krzyżowej i przyjęcia Komunii duchowej.
 • Wielka Sobota, ciemna jutrznia o 6:30, świecenie pokarmów od 9:00 do 16:00, można będzie się zaopatrzyć w wodę świeconą. Liturgia Wigilii Paschalnej o 20:00, po niej procesja rezurekcyjna. Pamiętamy o zabraniu świec na Liturgię Światła.
 • Wielkanoc: Nie ma Mszy św. o 7:00, poza tym porządek mszy niedzielny.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL.

UCHODŹCY:

 • Mamy już lektorów na poprowadzenie drugiej grupy kursu języka polskiego. Otwieramy zapisy, można zgłaszać się mailowo na maila parafii, telefonicznie lub osobiście. Zaczniemy, jak będzie pełna grupa, zapewne za jakieś 2-3 tygodnie.
 • Nasza parafia uczestniczy w akcji Caritasu „Paczka dla Ukrainy” – szczegóły na ulotkach przy wejściu i na FB parafii. Jeśli ktoś chce się włączyć, niech weźmie od razu tą dużą naklejkę na paczkę (tamże). Paczki przyjmujemy do środy włącznie.
 • Od przyszłego tygodnia uruchamiamy dla naszych parafian, w tym naszych Ukraińców, specjalną zakładkę na stronie naszej parafii i na FB, na którą będzie można wrzucić info o rzeczach potrzebnych, rzeczach do oddania i rzeczach używanych do sprzedaży. W ten sposób będzie można wzajemnie sobie pomagać.

List pasterski naszego biskupa na Wielki Tydzień:

Drodzy Diecezjanie!

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu.

W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej o godz. 20:00 na Starym Mieście, będziemy modlić się o pokój na świecie i na Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych.

Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój.

Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz,

Arcybiskup Metropolita Warszawski