Ogłoszenia parafialne 29.05 2022

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dziękujemy Bogu nie tylko za dar stworzenia i odkupienia, ale i wywyższenia człowieka aż na prawicę Boga.

W tygodniu:

 • We wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • Początek czerwca we środę:
  • dzieci są szczęśliwe bo czerwiec, nie tylko początek wakacji, ale i zaczyna się Dniem Dziecka. Pamiętajmy o naszych dzieciach w modlitwie i wspólnej Eucharystii.
  • Od środy czerwcowe, o 18:00 w dni powszednie, w niedzielę o 17:15,
  • I czwartek: o 23:00 Godzina Święta, I piątek: odwiedzamy chorych z sakramentami, spowiedź dzieci od 17:00, dorosłych od 18:00; I sobota: o 9:00 Msza św. w intencjach ŻR i nabożeństwo Fatimskie; niedziela inwestycyjna.
 • W sobotę przypada także 34. rocznica konsekracji pasterza naszej Archidiecezji – kard. Kazimierza Nycza. Polecajmy jego posługę opiece św. Jana Pawła II

W niedzielę za tydzień:

 • Zesłanie Ducha Świętego: wigilijne czuwanie z uwielbieniem o 18:30 w sobotę
 • Kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej
 • Niedziela inwestycyjna
 • Święto Dziękczynienia: w Świątyni Opatrzności Bożej o 12:00 uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację błogosławionych: Stefana, kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Mogą tam pojechać wszyscy chętni, od nas jedzie na pewno delegacja z ks. Marcinem, która ma przywieźć do naszej parafii relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego.

Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali festyn w ubiegła niedzielę, wypadł rewelacyjnie. Przede wszystkim chciałem podziękować:

 • Odpowiedzialnemu za organizację, żeby mu nie zabierać nagrody od Boga, nie wymieniam imiennie.
 • I wspólnocie neokatechumenalnej, która najwięcej się napracowała w rozmaitych zadaniach,
 • przedszkolu i rodzicom przedszkola, które ogarniały atrakcje dla maluchów,
 • prawie 30 wolontariuszom z naszej parafialnej młodzieży (kto mówi, że nie ma młodzieży w parafiach?!),

w tym naszym ministrantom i ks. Darkowi, którzy przygotowali aktywności sportowe,

 • Fundacji „Nasza Rodzina” – za kawiarenkę i występ Amelki.
 • Mężczyznom JP2, którzy ogarniali kwestie infrastruktury.
 • Wydziałowi Zdrowia Dzielnicy Bemowo, dzięki któremu mieliśmy dmuchańce, namioty i stoły.
 • i wszystkim innym naszym pracownikom i parafianom, którzy brali udział w organizacji.
 • A szczególne podziękowania naszym gospodyniom, które przygotowały fantastyczne ciasta na festyn, a wczoraj poczęstunek dla wspólnot warszawskich 24-godzinego uwielbienia z JP2. Bóg wam odda stukrotnie, ale i cała nasza wspólnota parafialna na czele z proboszczem bardzo Wam serdecznie dziękuje. A szczególnie Wam dziękuję za to, że ciągle coś się dzieje i ciągle o coś Was proszę, a Wy zawsze jesteście niezawodne.

Wczoraj były świecenia prezbiteratu w naszej diecezji. Przy tej okazji nowo wyświęceni księża dostają już skierowania do swoich pierwszych parafii. Do naszej trafił neoprezbiter Michał Wojutyński, za co jesteśmy wdzięczni Bogu.

Drogie mamy, nie wyrzucajcie kwiatów, które otrzymałyście na Dzień Matki. Potrzebne są płatki na Boże Ciało, o co prosimy też innych parafian.

Zapraszamy dzieci w wieku po I klasie i do IV klasy na półkolonie w naszej parafii, które odbędą się w dniach 27 czerwca – 1 lipca (I tydzień) i 4-8 lipca (II tydzień). Tym razem odwiedzimy Aborygenów, żeby zrobić swój bumerang, będziemy bawić się grami i zabawami dzieci z  Malezji, Chin i Izraela. A poza tym, jak zawsze, wiele innych atrakcji,  konstruowania i wypoczynku.  Kontakt i zapisy – podane na plakacie, który pojawi się jutro (poniedziałek) oraz na stronie przedszkola w zakładce “Wydarzenia”. 

Poszukujemy Katechety, który podejmie się prowadzenia lekcji religii w roku szkolnym 2022/2023 w szkole na terenie naszej Parafii. Praca na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt.