Ogłoszenia parafialne 19 czerwca 2022 r.

We czwartek mieliśmy piękną uroczystość i procesję Bożego Ciała. Żeby tak było, napracował się cały batalion ludzi. Serdeczne podziękowania im wszystkim. Przede wszystkim całej grupie florystek i ich pomocników, którzy skomponowali i ułożyli ten piękny dywan kwiatowy, dalej: wszystkim, którzy przygotowali ołtarze: mieszkańcom Widawskiej, Mężczyznom JP2 (nieśli też baldachim), II wspólnocie Neokatechumenalnej, Żywemu Różańcowi, Różańcowi mężów za żony, oraz ITWL-owi (niektórzy z pracowników ITWL-u zrezygnowali z urlopów, żeby ogarnąć ołtarz). Dziękujemy również Służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, organiście i chórowi, dziewczynkom sypiącym kwiatki, oraz tym, którzy pilnowali porządku, w tym szczególnie Policji i Mężczyznom JP2.

Dziś:

  • O 10:00 będzie Msza prymicyjna w naszej parafii neoprezbitera Michała Wojutyńskiego, od sierpnia naszego nowego wikarego. Życzymy mu, żeby w naszej parafii wzrastał w świętości i czuł się jak w rodzinie. Od kilku dni wiemy też, że przychodzi na miejsce ks. Manuela, który wyrusza jako polski misjonarz na Kostarykę. Pożegnamy go oficjalnie 17 VII, na początku sierpnia jedzie na urlop na Dominikanę i potem od razu na misję. Nie jest tak źle, np. niedaleko od nas, w parafii Bogurodzicy na Jelonkach odeszli wszyscy wikariusze i jeden rezydent.
  • Wolontariusze z SP 364 na Andriollego w ramach kampanii „Pola Nadziei” będą robić zbiórkę do puszek na rzecz podopiecznych Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie. Ośrodek od 24 lat obejmuje wsparciem chorych przebywających w domach, którym zapewnia: opiekę lekarską i pielęgniarską, możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej, pomoc psychologiczną i duchową, rehabilitację, wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych.

W tygodniu:

We czwartek:

  • uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy wieczornej będzie błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków.
  • Dzień Ojca. Wszystkim naszym parafianom, tatom, życzymy wiele łask Bożych i Słowami Pisma Św. „mądrości w radzie i męstwa”, modlimy się też w ten dzień szczególnie za naszych zmarłych ojców.

W piątek:

  • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Nie ma postu

W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień: Msza dziękczynna za cały miniony rok szkolny o 11:30 dla dzieci, a o 18:00 dla młodzieży.

Niedługo rozpoczną się wakacje. Od lipca do września w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6:30 (będą o 9:00 i o 18:30), a w niedzielę też będzie zmienione: nie będzie Mszy o 7:00 i o 18:00 – w niedzielę będą zatem Msze o 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 19:00 i 21:00.

[Na końcu]: ogłoszenie na temat zbliżającej się „Strefy Mocy” – powie jeden z ekipy organizacyjnej. Plakaty już wiszą. Szykuje się duża impreza muzyczno-ewangelizacyjna, będą grały znane zespoły, w tym Luxtorpeda i Owca, będziemy mieli patronat medialny TVP3, Radio dla Ciebie, Gościa Niedzielnego i będzie potrzeba dużo ludzi do roboty. Ale warto, bo będą duże owoce.