Ogłoszenia parafialne 3 lipca 2022

Dziś niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom. Update budowlany: jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o uzgodnienia do pozwolenia na budowę. Niestety, mamy do czynienia z dużym oporem urzędników Wydziału Infrastruktury i Architektury Dzielnicy Bemowo – mam czasem wrażenie, że robią, co mogą, żeby opóźnić budowę tego kościoła. Natomiast dużo pomagają nam niektórzy radni, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.  W wakacje chcielibyśmy już zacząć przeróbkę ulicy i zrobienie wjazdu od strony Obrońców Tobruku naprzeciwko Osiedla Leśnego, a po wakacjach, kiedy już będziemy mieli pozwolenie na budowę, zacząć roboty ziemne i fundamenty.

Przypominamy, że na czas wakacji są zmiany w funkcjonowaniu różnych ważnych rzeczy w parafii.

– niedziele:

  • nie będzie Mszy św. o 7.00, a Msze o 18:00 i 19:30 zastąpi jedna Msza o 19:00,
  • transmitowana będzie tylko Msza św. o 10.00

– dni powszednie:

  • nie będzie Mszy św. o 6:30 rano w dni powszednie. Będą o 9.00 i 18.30.
  • nie będzie dyżurów spowiedzi w dni powszednie
  • spowiedzi są tylko przed Mszami wieczornymi od 18.00 do 18.30 i w piątki podczas adoracji
  • codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu jest tylko od Mszy św. o 9:00 tak długo, dopóki są osoby adorujące. Kościół natomiast jest otwarty cały dzień, można w dowolnej chwili przyjść, by pomodlić się przed tabernaculum.

Kancelaria będzie czynna tylko we wtorki od 16:30 do 18:00 i środy od 9:00 do 10:00. Mało czasochłonne sprawy załatwiamy też po Mszach wieczornych. W innych sprawach prosimy dzwonić i umawiać się.

– Na pierwsze piątki z chorymi księża umawiają się indywidualnie.

– Wspólnoty ustalają osobno z księżmi grafik spotkań.

W ostatnim tygodniu była u nas Strefa Mocy. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy braliście udział w przygotowaniu tego ewangelizacyjnego wydarzenia wymagającego ogromnej pracy logistycznej i zaangażowania. Dla przykładu: przez 4 dni w rodzinach z naszej parafii nocowało 25 osób, przez 3 dni przygotowywaliśmy obiady i kolacje dla całej ekipy i grających zespołów, czyli na około 40 osób. Poza tym prace fizyczne w przygotowywaniu sceny, sprzątaniu, dyżurach nocnych itp. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli finansowo całe to przedsięwzięcie – nie musieliśmy nic dokładać z pieniędzy parafialnych. Dziękujemy również wszystkim, zwłaszcza naszym starszym parafianom za wyrozumiałość i cierpliwość – zdajemy sobie sprawę, że było sporo niedogodności związanych z hałasem, niektóre psy trudno akceptowały fajerwerki itp. – dlatego Strefę Mocy zrobiliśmy w okresie wakacyjnym.

Ale mimo trudu organizacyjnego i niedogodności – było warto. Mieliśmy dużo spowiedzi, bardzo dużo osób, które prosiły o modlitwę, ponad  50 osób postanowiło kontynuować swoją drogę wiary we wspólnotach formacyjnych naszej parafii. Bogu niech będą dzięki!

Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd rodzinny w Bieszczady w dniach 7-14 sierpnia, to już ostatnie dni, kiedy można się zapisywać.

Nasi Ukraińcy zakończyli pierwszy poziom języka polskiego, wszyscy zdali test końcowy. Od poniedziałku zaczynają A2. Potrzebujemy wolontariusza z samochodem na ostatni tydzień lipca i sierpień, bo w tym czasie będzie prowadziła kurs lektorka ukrainistka niewidoma. Trzeba ją będzie przywozić i odwozić na Bielany, niedaleko, dwa razy w tygodniu. Przyjechałaby sama autobusami, ale to tak trochę nie wypada. Można się będzie zgłosić nawet jednorazowo, im więcej chętnych będzie – tym łatwiej to dogramy.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy i kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też zachęcamy, by wolny czas wykorzystać również na pogłębienie relacji z Panem Bogiem. W czasie uczestnictwa w niedzielę we Mszy świętej w różnych parafiach, pamiętajmy o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.