Ogłoszenia parafialne 18 września 2022 r.

Dziś:

 • Na Mszy o 10:00 [będzie] miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii beatyfikowanej rok temu, 12 września, matki Elżbiety Róży Czackiej, której życiorys opublikowaliśmy na stronie i FB parafii. Są też z nami siostry z jej zgromadzenia, które powiedzą za chwilę  kilka słów o Błogosławionej i jej dziele.
 • Trwają zapisy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na religię w parafii. Zapraszamy młodzież, która z poważnych powodów ma trudności uczęszczać na religię w swojej szkole.

Warto przypomnieć, że choć za kształtowanie dzieci w wierze i życiu chrześcijańskim są odpowiedzialni przede wszystkim rodzice, to jednak proboszcz jest odpowiedzialny przed Bogiem i Prawem Kanonicznym (kanon 776 i 777 Kodeksu Prawa Kanonicznego) za katechezę młodzieży w jego parafii, stąd za zgodą biskupa może podejmować dla dobra dusz swoich młodych parafian niekonwencjonalne rozwiązania.

Te zajęcia z religii będą miały miejsce najprawdopodobniej w niedzielę o 19:00, lub 17:00, albo w tygodniu – w zależności od ilości młodzieży i ich wieku.

 • Od dziś przez cały tydzień będą trwały zapisy na bardzo piękne przygotowanie dzieci do wczesnej Komunii św. w grupach Baranków. Więcej informacji na stronach: https://mms.edu.pl/baranki/ oraz https://mms.edu.pl/baranki-podstawowe-zalozenia/.
 • W związku z prośbami naszych rodzin, żeby szkółka niedzielna dla przedszkolaków z owieczką Esterką była też na godzinę 11:30, poszukujemy chętnych mam do prowadzenia. Nic się nie bójcie, bezpiecznie wprowadzimy Was we wszystko, nie będziecie same. Najlepiej, żeby zgłosiło się kilka mam, to Esterka będzie co niedzielę.
 • Szukamy też lektorów, którzy mogliby poprowadzić zajęcia z polskiego dla Ukraińców, które odbywają się w naszej parafii od marca, ale teraz właśnie zabrakło nam nauczycieli.
 • Sytuacja na Haiti jest dramatyczna, na stronie i FB publikujemy rozmowę z s. Ingą.

W tygodniu:

 • Pierwsze po wakacjach spotkanie integracyjne i próba odnowionej scholii dziecięcej z 11:30 odbędzie się we wtorek o 18:00. Pani Marta ze względu na stan zdrowia i obowiązki musiała się w tym roku wycofać z prowadzenia scholii, bardzo jej serdecznie dziękujemy za te lata posługi. Na jej miejsce są nowe prowadzące i zaczynamy nowy rozdział w historii naszej scholii, zapraszamy więc wszystkie chętne dzieci od przedszkola do V klasy na to pierwsze spotkanie.
 • W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w piątek wspomnienie św. ojca Pio.
 • Również we środę przełożona w tym miesiącu Msza św. o uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 • Są jeszcze wolne intencje na najbliższy tydzień.

Za tydzień:

Zapisy kandydatów na ministrantów po Mszach Św. o godz. 11.30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy chłopców w dowolnym wieku już po I Komunii św., jak również chętnych z 3-cich klas.

Za dwa tygodnie:

 • Kurs foundraisingu 1-2 X (sobota i niedziela), zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wspierając dobre dzieło można dorobić sobie do pensji.
 • Zapraszamy na cykl katechez Drogi Neokatechumenalnej, które będą się odbywały od 4 października we wtorki i czwartki o 19:15, jest zapewniona opieka nad dziećmi. 

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

Wczoraj obchodziliśmy rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….