Ogłoszenia parafialne 12 marca 2023

Dziś:

  • Zbieramy po Mszach na misjonarzy (Dzieło Ad Gentes). W ten Wielki Post co niedziela jest szansa na jałmużnę wielkopostną.
  • Podsumowanie tegorocznej kolędy:

W tym roku po kolędzie przyjęło nas 1423 rodziny, co stanowi prawie połowę wszystkich, którzy się z parafią utożsamiają, o około 1/3 mniej niż przed pandemią. W ramach kolędy zebraliśmy w sumie 118 433 zł na budowę.

Dodajmy, że do naszej parafii przynależy 5801 mieszkań. Niektóre to pustostany, mamy na terenie kilkaset rodzin innego wyznania, innej religii, bądź ateistów. 2959 rodzin, czyli ponad połowa wszystkich utożsamia się z naszą parafią, to znaczy chodzi do kościoła, albo przynajmniej raz w ciągu ostatnich sześciu lat przyjęła księdza po kolędzie.

  • Raport finansowy i budowlany za luty będzie za tydzień.

W tygodniu:

Zapraszamy wszystkie mamy, które obecnie są w domu z dziećmi oraz te, którym temat macierzyństwa i wychowania dzieci jest bliski na spotkania Matecznika, które reaktywujemy od najbliższej środy 15 marca i odbywać się będą w każdą środę od godz. 10.00. do 12.00. w salce obok zakrystii. Celem spotkań jest wsparcie mam w ich codziennych zmaganiach poprzez wzajemną pomoc, wymianę doświadczeń oraz spotkania z ekspertami w pomocnych dziedzinach. Serdecznie zapraszamy w środę o 10:00! 

24.03 odbędzie się Nocna (półekstremalna) Droga Krzyżowa – szczegóły na plakacie.

Moi drodzy, w związku z reportażem „Franciszkańska 3” musimy zaakceptować, że ataki na naszego świętego patrona będą nadal miały miejsce. Ten człowiek swoim nauczaniem na temat rodziny, małżeństwa i ludzkiej miłości doprowadzał do furii zwolenników rewolucji seksualnej, aborcji, eutanazji, rozwodów itp. Zaskarbił też sobie wieczystą nienawiść światowego lewactwa, bo przecież to on doprowadził do powstania Solidarności, strajków, częściowo wolnych wyborów i upadku komuny w Polsce a w konsekwencji do upadku muru berlińskiego i zniszczenia komuny w Europie środkowo-wschodniej. Tak więc – św. Jana Pawła II atakować nie ustaną, a my cierpliwie pokazujmy błędy, czy manipulacje tych ataków, bez złości, prawdziwa świętość krytyki się nie boi. Ten akurat reportaż jest bardzo słaby dziennikarsko, zawiera dużo domniemań i grubej manipulacji (zainteresowanych szczegółami zapraszamy na naszego Facebooka parafialnego), więc pomimo, że stara się grać na uczuciach, społeczeństwo szybko o nim zapomni, bo gdy ludzie odkrywają, że ktoś nimi grubo manipuluje, tracą motywację do udziału w takim przedsięwzięciu.

Przy tej okazji trzeba podkreślić, że fakt, że reportaż jest nierzetelny, nie usprawiedliwia żadnego ze zgorszeń spowodowanych przez ludzi Kościoła, ani nie wynagrodzi cierpienia skrzywdzonych osób. Fakt, że Jan Paweł II nie miał z tym nic wspólnego, nie zmienia faktu, że miały one naprawdę miejsce i nie wolno nam o tym zapominać.

I druga rzecz, którą widać, to, że coraz bardziej pojawia się zapotrzebowanie na prawdę o Janie Pawle II, oraz kontynuację jego dzieła – i to jest to, po co budujemy nasze Centrum Rodziny św. JP2. Bo, niestety, młodsze pokolenie nie zna wcale dorobku naukowego, artystycznego i ogromnego ogólnoświatowego wpływu jaki wywarł ten jeden z największych Polaków w historii. To nasze zadanie, żeby ten skarb im przekazać. Pamiętajmy jego słowa: “Każdy z Was, Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować.” To jest nasze Westerplatte: trzeba nam ochronić i nagłośnić dzieło JP2 i nikt nas z tej odpowiedzialności nie zwolni – jesteśmy jego parafią. Dlatego sami wspierajmy budowę naszego Centrum Rodziny św. JP2, oraz informujmy wszystkich o naszych planach i zachęcajmy wszystkich naszych bliskich i znajomych do wsparcia.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami!