Ogłoszenia parafialne, 2 kwietnia 2023 r.

Dziś:

Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Przenajświętszej Męki i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 • Palmy i ozdoby zrobione przez naszą młodzież, z których dochód przeznaczony jest na wyjazdy scholi z 11:30, są sprzedawane przed kościołem. Za co łaska, ale pamiętając o tym, że ceny poszły w górę (a zwłaszcza bukszpanu z powodu plagi ćmy bukszpanowej w całej Polsce). Poświecenie palm przed każdą Mszą św.
 • Procesja z osiołkiem o 10:00. Osiołek jest nasz, kupiliśmy go na spółę z parafią na Dewajtis. Trwa konkurs na imię dla niego, przypominamy, że zwierzętom nie nadajemy imion pochodzących od świętych. Osiołka, podobnie jak inne osły, traktujemy jak bezglutenowca, nie wolno karmić go chlebem i ciastkami.
 • 18-ta rocznica narodzin dla nieba św. JP2. 8 lat temu w tym dniu rozpoczęliśmy duszpasterstwo, jeszcze nie było parafii.
 • Gorzkie Żale o 17:15.
 • Niedziela inwestycyjna. Raport finansowy i budowlany za 2 tygodnie. Wszystkim naszym darczyńcom, za których modlimy się dziś na Mszy o 10:00 serdeczne Bóg zapłać.
 • Na mszy o 11:30 będzie również Owieczka Esterka, już na stałe, dzięki zaangażowaniu niektórych mam, które po przeszkoleniu będą same prowadziły.
 • Po okresie zimy na nowo uruchamiamy kawiarenkę.
 • Figurka Jezusa Frasobliwego przed kaplicą za ogrodzeniem przedszkola jest autorstwa naszego parafianina, pana Stanisława, któremu za ofiarność i wykonanie serdeczne Bóg zapłać.

Wielki Tydzień:

 • Przede wszystkim przypominamy o spowiedzi wielkanocnej i bardzo prosimy, by nie odkładać na ostatni moment. Spowiadamy w Wielkim Tygodniu w:
  • Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę na Mszy o 9:00 i wieczorem od 18.30 do ostatniego penitenta, albo pierwszego padłego księdza, (Wielki Czwartek – nie spowiadamy),
  • Wielki Piątek od Koronki o 15.00 aż do liturgii wieczornej,
  • Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00,
  • W Wielkanoc nie spowiadamy, jeśli jest nagła potrzeba, z prośbą o spowiedź można zwrócić się bezpośrednio do któregoś duszpasterza.
 • Od poniedziałku do środy odwiedzamy chorych.
 • Prosimy szafarzy i osoby czytające na przygotowanie w Wielką Środę o 20.00

Triduum Paschalne:

 • Wielki Czwartek: dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii. Nie ma Mszy rano. O godz. 18:30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, panów prosimy tego wieczora o założenie łatwo zdejmowalnych butów J.  Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja. Będzie całonocna, jeśli znajdą się dyżurni na każdą godzinę nocy, prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii lub kancelarii. O 23:00 Godzina Święta z modlitwa ekspiacyjną za ataki na JP2 (w artykule z dzisiejszej Niedzieli źle podali, ale to nieautoryzowany tekst).
 • Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej. Ścisły post. Ciemna jutrznia o 6:30. O 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego (rozpoczynamy nią nowennę do Bożego Miłosierdzia  – Koronka i nowenna będzie codziennie o 15:00 aż do Niedzieli Miłosierdzia). O 18:30 – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża, po niej przeniesienie do Grobu i adoracja Najświętszego Sakramentu do 23:00. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia za adorację krzyża jest odpust zupełny. Zachęcamy chorych i tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, do wyeksponowania w domu krzyża, odprawienia Drogi Krzyżowej i przyjęcia Komunii duchowej.
 • Wielka Sobota, ciemna jutrznia o 6:30, świecenie pokarmów od 9:00 do 16:00, można będzie się zaopatrzyć w wodę świeconą. Ministranci rozprowadzać będą buteleczki z wodą święconą, dochód z ofiar zasili fundusz ministrancki. Liturgia Wigilii Paschalnej o 20:00, po niej procesja rezurekcyjna. Pamiętamy o zabraniu świec na Liturgię Światła.
 • Wielkanoc: Nie ma Mszy św. o 7:00, poza tym porządek mszy niedzielny.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL.
 • Kancelaria w Triduum nieczynna.

Zachęcamy do wpłat 1,5% na rzecz naszej parafii. Numer KRS zaprzyjaźnionego stowarzyszenia 0000320750, przez które te pieniądze użytkujemy, znajduje się też na wywieszce przy wyjściu, wypełniając tę rubrykę PIT koniecznie trzeba napisać cel: na par. JP2. Osoby, które nie wiedzą, jak to zrobić, zwłaszcza emeryci, mogą zgłaszać się do kancelarii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00-15:00 do pani Sylwii, prośba, żeby wzięły ze sobą PIT z ubiegłego roku.

Są jeszcze wolne miejsca na nasze formacyjno-wypoczynkowe wyjazdy wakacyjne:   Roztocze, Krasnobród: 5-12 sierpnia, koszt 100zł dziennie/osobę (dzieci do 3 lat gratis), oraz Dzianisz (Witów) za Doliną Kościeliską: 29 lipca – 5 sierpnia, koszt 100 zł dziennie/osobę (dzieci do 3 lat gratis, do 10 lat połowa). Musimy do końca kwietnia potwierdzić, lub odwołać rezerwację, więc prosimy o podejmowanie decyzji.

Przy wyjściu leży petycja o zmianę nazwy Al. Jana Pawła II na Al. Św. Jana Pawła II, kto chce – niech podpisze.