Ogłoszenia parafialne 16 kwietnia 2023

Dziś:

 • Obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez świętego Jana Pawła II w 1995 roku dla Polski a w 2000 r. dla całego Kościoła. To jedna z tych najważniejszych rzeczy, które Jan Paweł II uczynił w czasie swojego pontyfikatu. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Warszawa. Dziś jest święto patronalne ogólnoświatowe Caritas. Natomiast tydzień temu został utworzony nasz parafialny zespół Caritas, dziękujemy wszystkim którzy się zaangażowali.
 • Raport finansowy za marzec jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 • Działa kawiarenka.

W tygodniu:

 • W piątek po Mszy wieczornej Droga światła, serdecznie zapraszamy, również to jest jedna z rzeczy którą wprowadził Święty Jan Paweł II dla całego Kościoła.

Za tydzień:

Wizytacja kanoniczna w naszej parafii, będzie ją prowadził bp. Tadeusz. Sama wizytacja, która ma miejsce raz na 5 lat, więc zapraszamy serdecznie do udziału, bo następna będzie dopiero za kolejne 5 lat. Jest to przede wszystkim czas spotkania biskupa z wierzącymi z naszej parafii, mające na celu pokrzepienie ducha,  budowanie wspólnej wiary Chrystusowej i przeżywanie jedności Kościoła. Poprzedza ją zawsze pełen audyt parafii, przeprowadzany przez profesjonalistów z Kurii Metropolitalnej. Obejmuje on wszystkie kwestie katechetyczne, ekonomiczne, notarialne, urzędowe, kancelaryjne itp. Aktualnie już go kończymy.

Wizytacja rozpocznie się w sobotę o 16:15 przyjazdem biskupa a potem o 16:30 będzie Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. W niedzielę będzie on przewodniczą mszy świętej o godzinie 10:00, będzie też obecny na mszach o 11:30 i 13:00.

W trakcie wizytacji biskup będzie uczestniczył w spotkaniach z wierzącymi z naszej parafii:

 • Pracownikami parafii – w niedzielę o 14:15, na obiedzie
 • Przedstawicielami Rady Parafialnej – w niedzielę o 15:45
 • Młodzieżą – w niedzielę o 17:30, dlatego w przyszłą niedzielę nie będzie Drogi Światła.
 • Wspólnotami modlitewnymi, służbą ołtarza i scholami – w poniedziałek na Mszy o 18:30.
 • Seniorami – w środę o 17:30
 • Wspólnotami formacyjnymi – w środę o 19:30

Szczegółowy program wizytacji podajemy na stronie i tablicy ogłoszeń.

Drodzy Rodzice, wciąż trwa rekrutacja do naszego przedszkola. Mała grupa, zaangażowani i kompetentni nauczyciele, duża uważność na potrzeby dziecka, nauka przez doświadczenie to nie jedyne atuty Jana Pawełka. Dyrektor przedszkola chętnie udziela wszystkich informacji, wciąż można dołączyć do nas. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie przedszkola: www.janpawelek.pl , tam jest również nr telefonu do dyrektora.

Trwa również rekrutacja do naszej grupy szkolnej, w której uczą się u dzieci od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej.  Zostały ostatnie dwa miejsca, więc zapraszamy do kontaktu, również z dyrektorem przedszkola. Widzimy już po tych kilku miesiącach pierwszego rocznika, że kameralność grupy, wychowanie w chrześcijańskich wartościach daje duże możliwości realizacji różnych potrzeb i zainteresowań dzieci, które równocześnie mają duża przyjemność z nauki przez doświadczenie i często sięgają po zagadnienia spoza podstawy programowej.