Ogłoszenia 4 czerwca 2023

Dziś

 • Niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim hojnym darczyńcom.
 • Na Mszach o 10:00 i 11:30 świętujemy rocznice Pierwszej Komunii św.
 • Czerwcowe o 17:15.
 • XVI Święto Dziękczynienia i 35 rocznica konsekracji biskupiej Kazimierza Nycza, którego osobę i posługę zawierzamy Opatrzności Bożej. Zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

W tygodniu:

 • Czerwcowe o 18:00
 • We czwartek Uroczystość Bożego Ciała:
  • O godz. 10.0 Msza z procesją, następna o 12:30 bezpośrednio po procesji.
  • Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
  • Potrzebne kwiatki płatki suszone do sypania w procesji – można je ciągle przynosić do kartonów w kościele,
  • Potrzebne też będą do dywanu kwiatowego kwiaty i płatki świeże – można je przynosić od poniedziałku do kartonów w cieniu przy przedszkolu. Chętnych do układania dywanu kwiatowego zapraszamy zaś we środę po mszy wieczornej.
 • W Boże Ciało (8 czerwca, godz. 10:00) zapraszamy chłopców do pójścia odświętnie w procesji.  Trzeba przyjść na 9:45 na zbiórkę. 
 • Dziewczyny zapraszamy do sypania kwiatów. Jak zwykle nie ma u nas prób, ale trzeba przyjść pół godziny wcześniej. O 9:30 Pani Ela Krawczyk wyjaśni co i jak robić (Mama jednego z dzieci, t. 600 514 567). Warto już zbierać płatki kwiatów i suszyć. Trzeba zabrać własny koszyk, może być od święconki. 
 • W związku z oktawą Bożego Ciała nie ma postu w piątek.

Kurs Nowego Życia odbędzie się w dniach 16-18 czerwca. Zapisy u ks. Darka.

Przysłały nowe wiadomości polskie siostry prowadzące misje w Jackmel na Haiti, którą wspomaga nasza parafia. List i zdjęcia będą na stronie i FB. Na Haiti, które jest najbiedniejszym krajem na świecie nadal jest anarchia i rządzą gangi. Wszyscy biali musieli wyjechać i siostry aktualnie zajmują się haitańskimi imigrantami w Stanach, natomiast misja działa dzięki młodym wychowankom sióstr, którzy wzięli na siebie ciężar zarówno administracji, świetlicy, szkoły itp., z którymi siostry utrzymują ciągły kontakt.

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!