Ogłoszenia parafialne 22 X 2023 r.

Dziś:

 • Uroczystość patrona naszej parafii, św. Jana Pawła II. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i dobroczyńcom w imieniu ekipy duszpasterskiej serdeczne życzenia wielu łask za pośrednictwem naszego Świętego: darów Ducha św., pogody ducha, umiejętności rozwiazywania trudnych spraw
  i poczucia humoru. Odpust zupełny
   jest dziś za nawiedzenie naszej świątyni, więc trzeba przyjść trochę przed Mszą albo zostać po niej na krótką modlitwę dziękczynna za naszego świętego i w intencjach papieskich, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., Wierzę w Boga i modlitwa Zdrowaś Maryjo w intencjach papieskich).
 • Działa kawiarenka, w której jak zwykle w święto naszego patrona można kupić kremówki, lub różne inne smakołyki.
 • Zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych szkoły podstawowej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy na nowy kurs będą miały miejsce dziś o godzinie 16:00 w kościele.

W tygodniu:

 • Jutro, w poniedziałek pierwsze spotkanie zapisanych na religię w parafii o godzinie 18:00 w salce z ikoną.
 • Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Zgłoszenia na „wypominki” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Blankiety leżą przy wyjściu. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i ewentualnie nazwisk. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawione zostanie dwanaście Mszy św. w pierwsze niedziele miesiąca o 7:00., przed którymi będą odczytane ich imiona i nazwiska, zaś zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będą odczytane podczas Nieszporów za zmarłych 1 i 2 XI. Za wszystkich tych zmarłych modlimy się również w Uroczystość Wszystkich Świętych i w oktawie w czasie mszy św. i podczas różańca o godz. 18.00.
 • Za tydzień taca na cele misyjne.
 • W naszej parafii powstaje skauting katolicki prowadzony przez organizację Wędrownicy. Na zbiórki zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od sześciu lat. Skauting wspiera rozwój dzieci, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi je do Pana Boga. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się po Mszy św. o 11:30 w niedzielę 5.11.