Ogłoszenia parafialne 19 XI 2023 r.

Dziś:

 • VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7)

W tygodniu:

 • W sobotę od g. 10:00 do 14:00 będzie Diecezjalne Spotkanie Młodych w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zapraszamy nie tylko młodzież ze wspólnot, ale wszystkich.
 • Oficjalna promocja książki Księdza proboszcza będzie miała miejsce za tydzień – 26 listopada o godzinie 11:00 na terenie naszej parafii. „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii” ks. Sławomira Abramowskiego jest książką – cegiełką na budowę kościoła dedykowanego św. Janowi Pawłowi II, oraz Centrum Rodziny JP2. Zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie cos dla siebie. Przewidziane są również pewne atrakcje dla naszych najmłodszych parafian.
 • Zapraszamy do śledzenia naszego parafialnego Facebooka, gdzie na bieżąco aktualizować będziemy informacje na temat planowanej premiery. Również inne media będą zaangażowane w promocję, zachęcamy do zapoznawania się z audycjami radiowymi, informacjami w sieci i stacjach telewizyjnych.
 • We wtorek zespół parafian zaangażowanych w różne przedsięwzięcia odwiedził redakcję Gościa Niedzielnego oraz Radio Warszawa. W radio od poniedziałku
  do piątku emitowane będą krótkie zapowiedzi odnośnie premiery książki oraz budowy kościoła i centrum JP2 – mniej więcej od godziny 14:20 do godziny 15:00 oraz czasami ok. 20:45. W niedzielę 26.11 o godzinie 20:00 będzie mieć miejsce emisja całej audycji Przystanek parafia.
 • Parafianie każdej parafii, która uczestniczy w tej audycji prowadzą również przez cały tydzień różaniec w radio o godzinie 21:30 na żywo. Nie musi to być codziennie ta sama grupa. Na każdy dzień potrzeba 2-5 osób. Zazwyczaj parafianie przygotowują również krótkie (do 6 zdań) rozważania związane z patronami parafii, ale tu jest dowolność, jak kto chce. Zapraszamy do modlitwy i włączenia się w to dzieło, aby coraz więcej ludzi usłyszało o naszej parafii i cegiełce na budowę kościoła i centrum JP2.

Należy przyjechać na ul. Floriańską 3 (Warszawa) na godzinę 21:20 i wejść przez furtkę po prawej stronie budynku, patrząc na wejście główne, gdzie będzie na pisane “wejście dla grup różańcowych”. Nie ma tam problemu z parkingiem.

 • Od poniedziałku 4 XII zaczynamy kolędę, która w tym roku będzie odbywała się na dwa sposoby. Część budynków planujemy odwiedzać dzwoniąc do wszystkich, natomiast mieszkańców pozostałych adresów zachęcamy do zaproszeń. Formularz zaproszenia znajdzie się na stronie internetowej parafii, a dla osób, które nie mają dostępu do Internetu również dostępny będzie w wersji drukowanej przy wyjściu z kościoła.
 • Informujemy, że nowy rocznik formacji postcresima dla młodzieży wystartuje
  od lutego. Spotkanie wstępne planowane jest na wieczór 6 lutego. O szczegółach będziemy informować i przypominać bliżej terminu.