Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

 • Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. W tym miesiącu, wyjątkowo, taca inwestycyjna przeniesiona na przyszłą niedzielę.
 • Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i Boże Narodzenie.
  • Podkreślamy ten czas poprzez roratnie Msze o poranku, które przeżywamy wraz z Maryją i ku jej czci. Roraty są codziennie o 6:30, z homilią dla dzieci, a dla młodzieży są w środę rano. Kakao i rogaliki dla dzieci i młodzieży będą w środy i piątki. Zbieramy dziś do puszek na ten cel.
  • Po roratach można będzie zabrać do domu figurkę Maryi, żeby w domu zorganizować liturgie domową z Różańcem, lub rozważaniem Słowa Bożego, chętni mogą się wpisać na listę w zakrystii.
  • Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych będą w drugim tygodniu Adwentu, 10-12 XII. Rekolekcje dla młodzieży będą w ramach Mszy św. o 18:00 w niedziele 10 i 17 XII.
 • Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 • Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki, jak zawsze za co łaska. 
 • Zapraszamy również na nasz Kiermasz Świąteczny który ma miejsce po lewej stronie od wyjścia w przedszkolu. Można się oczywiście napić ciepłej herbaty i zaopatrzyć w bombki lub książki księdza Sławka, z których dochód w całości jest przeznaczony na budowę naszego nowego kościoła, oraz rękodzieła naszej scholi z 18 z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie jej wyjazdu zimowego, jak również świece Caritasu.
 • Od 15 do 17 grudnia w weekend przy naszym kościele będą również sprzedawane choinki.
 • Na prośbę Rady Rodziny od tej niedzieli po Mszach świętych błogosławimy nie tylko dzieci, ale również tych dorosłych, którzy tego pragną, szczególnie chorych.

W tygodniu:

 • W piątek 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane, jednak serdecznie zapraszamy do modlitwy i uczestnictwa w liturgii w tym wyjątkowym dniu. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. O 12:00 Godzina Łaski. Na Mszę o 18:30 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Po Mszy również będziemy udzielać sakramentu namszczenia chorych.
 • Od piątku wieczór do soboty wieczór (8/9 XII) „24-godzinne Uwielbienie z JP2″, jak zawsze prośba do naszych fantastycznych gospodyń, żeby wspomogły nasz stół dla tych wspólnot, które dojeżdżają spoza naszej parafii, a czasem spoza Warszawy, najważniejsze są sałatki i ciasta. Z góry dziękujemy..
 • Kancelaria parafialna w związku z uroczystościami, kolędą i dodatkowymi obowiązkami księży czynna będzie wyłącznie w poniedziałek i sobotę.
 • Od tego tygodnia zaczynamy kolędę. Rozpoczniemy w środę odwiedzając parafian przy ul. Obrońców Tobruku (nry nieparzyste)
 • środa 6.12.- Obrońców Tobruku 19, 1-96
 • czwartek 7.12 – Obrońców Tobruku 19,97-156
 • sobota 9.12 – Obrońców Tobruku 19, 157-238; Obrońców Tobruku 21 B, 1-64; Obrońców Tobruku 23 A

W następnym tygodniu kontynuować będziemy wizyty na ul. Obrońców Tobruku (nry nieparzyste):

 • środa 13.12 – Obrońców Tobruku 23
 • czwartek 14.12 – Obrońców Tobruku 21, 21 A; 25, 1-57
 • piątek 15.12 – Obrońców Tobruku 25, 58-159
 • sobota 16.12 – Obrońców Tobruku 25, 160-248

Równolegle zaczynamy odwiedzać naszych Parafian przy ul. Wolfkego, Widawskiej oraz Rosy Bailly – plan dla tych ulic wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.