Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu (18 lutego 2024 r.)

 • Rozpoczęliśmy Wielki Post
  • we środę był Popielec, kto jeszcze nie został posypany, a chciałby – po Mszy.
  • W piątki: post i Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy wieczornej, ok. 19:00.
  • W najbliższe niedziele Gorzkie Żale  o godz. 19:00.
  • Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Rozpoczęła się też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
  • Rekolekcje parafialne będą od 17 do 20 marca, już dziś sobie zarezerwujcie te dni. Będzie głosić o. Jan Kania, kapucyn.
 • W tym tygodniu wracamy do normalnych dyżurów kancelarii i spowiedzi.
 • Emeryci, którzy chcieliby przeznaczyć 1,5% podatku na naszą parafię mogą złożyć PIT – OP. W tym celu trzeba wziąć druk ze stołu przy drzwiach wyjściowych, wypełnić część danych (część już jest wpisana) i oddać do zakrystii, lub kancelarii z informacją, do którego Urzędu Skarbowego wysłać i swoim adresem. A my już wyślemy.
 • Wszystkich, którzy chcieliby między innymi nauczyć się budowania więzi opartych na miłości czy zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi zapraszamy na warsztaty inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy.

To cykl 15-tu 3-godzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu. W zależności od potrzeby jest możliwość utworzenia grupy wieczornej i porannej. Na pierwsze spotkanie informacyjne zapraszamy w środę 21 lutego o 18:30 w salce w przedszkolu. Szczegóły na plakacie.

 • Zapraszamy na dwugodzinne warsztaty dla ojców w trzy kolejne piątki, począwszy od 23 lutego. Dziś od ojców wymaga się absolutnie wszystkiego. Co jest jednak najważniejsze w zadaniach każdego ojca? Jak ma te wszystkie zadania ogarnąć zapracowany mąż i ojciec? Dowiecie się tego na warsztacie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. 

Jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w warsztacie, ale nie może sobie w tej chwili na to pozwolić (warsztat jest odpłatny), to istnieje możliwość bezpłatnego udziału. Koszt kilku miejsc pokryli uczestnicy wykładu “Rodzinne eksplozje” oraz Wspólnota Mężczyzn Jana Pawła II. Aby skorzystać, skontaktujcie się z organizatorami – kontakt na plakacie

 • Szukamy nauczyciela do naszego montessoriańskiego przedszkola. Nauczyciela edukacji przedszkolnej, albo absolwenta którejkolwiek pedagogiki z przygotowaniem pedagogicznym, studenta pedagogiki ostatnich lat studiów lub po prostu osoby z doświadczeniem pedagogicznym prowadzenia zajęć dla dzieci przedszkolnych, która będzie chętna dalej się rozwijać. Brak wykształcenia montessoriańskiego nie jest problemem, jeśli taka osoba będzie gotowa skończyć kurs przedszkolny. Chcemy kontynuować to dzieło. Jest to unikatowe miejsce w skali Warszawy, jak mówią sami rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Nie wszystkie przedszkola Montessori są prowadzone wraz z nauczaniem katolickim, a nasze jest. Prosimy więc o to, żebyście popytali znajomych.
 • Chcemy reaktywować grupę, która zajmowała się oprawą muzyczną podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 13.00. Grupa zawiesiła działalność ze względu na małą liczbę osób włączających się aktywnie w śpiew. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy – wszystkich grających na instrumentach, ale najbardziej osoby śpiewające. Na początku próby będą odbywać się co tydzień w niedziele od razu po Mszy Św. o godz. 13.00, czyli ok 14.00. Pierwsza próba odbędzie się 11 lutego, czyli dzisiaj.
 • Od wtorku 27 lutego rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży, które będą głoszone we wtorki i czwartki o 19:30. Już dziś zapraszamy.
 • Zapraszamy do wolontariatu Caritas [na Mszach oprócz 7:00] ktoś z naszego parafialnego Koła Caritas powie coś więcej.