Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024 r.)

Dzisiaj:

 • Zbiórka do puszek na misjonarzy (Ad gentes)
 • Dostępny raport finansowy za styczeń
 • Zapraszamy na “Kawę z parafianami” do przedszkola. Poznajmy się międzywspólnotowo 😇 W tym tygodniu “Kawę z parafianami” przygotowała dla nas Pierwsza wspólnota neokatechumenalna z naszej parafii. Można śmiało poczęstować się domowym ciastem /kawą / herbatą oraz zadać pytanie odnośnie wspólnoty.

W tygodniu:

 • We czwartek Godzina Święta o godzinie 23:00.
 • Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź dzieci od godziny 17:00, dorosłych od 18:00.
 • Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17:30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy wieczornej, ok. 19:00.
 • Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17:00 (Dzisiaj wyjątkowo o 19:00). Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Trwa też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
 • Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży, które będą głoszone we wtorki i czwartki o 19:30.
 • Chcemy reaktywować grupę, która zajmowała się oprawą muzyczną podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 13.00.

Grupa zawiesiła działalność ze względu na małą liczbę osób włączających się aktywnie w śpiew. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy – wszystkich grających na instrumentach, ale najbardziej osoby śpiewające. Na początku próby będą odbywać się co tydzień w niedziele od razu po Mszy Św. o godz. 13.00, czyli ok 14.00.

 • Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku na potrzeby naszej Parafii.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, otrzymałeś roczne rozliczenie podatku Pit 40A i nie uzyskałeś żadnych dodatkowych dochodów za poprzedni rok a chciałbyś przekazać swoje 1,5% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego to jest to możliwe za pomocą formularza PIT-op. Wystarczy, że zrobisz to w jednym roku a automatycznie przez kolejne lata półtora procenta będzie przekazywane na wskazaną w formularzu organizację do odwołania. Formularze z wpisanym KRS można pobrać z tyłu kościoła a następnie przynieść do kancelarii. Wyślemy je do wskazanego w deklaracji urzędu. Z góry Bóg zapłać jeśli ktoś wyrazi taką chęć wsparcia naszej parafii.

 • Z tyłu kościoła można również pobrać ankiety dla wolontariuszy do parafialnego Caritas. Wypełnione ankiety prosimy zostawiać w zakrystii

Za tydzień

 • W przyszłą niedzielę nasza parafia organizuje kolejną Niedzielę misyjną w parafii Bogurodzicy Maryi w celu pozyskania środków na budowę Kościoła. Ksiądz Sławek będzie głosił homilię na każdej mszy świętej a po mszach będziemy prowadzić zbiórkę do puszek. Potrzebujemy osób do pomocy. Jeśli jesteś chętny i chcesz pomóc w budowie naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 • Wszystkich, którzy chcieliby między innymi nauczyć się budowania więzi opartych na miłości czy zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi zapraszamy na warsztaty inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy.

To cykl 15-tu 3-godzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Warto dodać , ze nie każdy taki kurs jest zgodny z nauczaniem katolickim a prowadzony w naszej parafii jest.Grupa startuje 4 marca o godzinie 19. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. W razie pytań kontakt do organizatora podany jest na plakacie.

 • Wciąż szukamy nauczyciela do naszego montessoriańskiego przedszkola.

Nauczyciela edukacji przedszkolnej, albo absolwenta którejkolwiek pedagogiki z przygotowaniem pedagogicznym, studenta pedagogiki ostatnich lat studiów lub po prostu osoby z doświadczeniem pedagogicznym prowadzenia zajęć dla dzieci przedszkolnych, która będzie chętna dalej się rozwijać. Brak wykształcenia montessoriańskiego nie jest problemem, jeśli taka osoba będzie gotowa skończyć kurs przedszkolny. Chcemy kontynuować to dzieło. Jest to unikatowe miejsce w skali Warszawy, jak mówią sami rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Nie wszystkie przedszkola Montessori są prowadzone wraz z nauczaniem katolickim, a nasze jest. Prosimy więc o to, żebyście popytali znajomych.