Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 24.03.2024 r.

Dziś:

Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Przenajświętszej Męki i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 • Palmy zrobione przez nasze dzieci i młodzież, z których dochód przeznaczony jest na fundusz scholi, są sprzedawane przed kościołem. Za co łaska, ale pamiętając o tym, że ceny poszły w górę. Poświecenie palm przed każdą Mszą św.
 • Procesja z osiołkiem o 10:00.  Osiołka, podobnie jak inne osły, traktujemy jak bezglutenowca, nie wolno karmić go chlebem i ciastkami.
 • Gorzkie Żale o 17:00.
 • Dziękujemy za wsparcie finansowe na zakup materiałów na spotkania dzieci z owieczką Esterką

Wielki Tydzień:

 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiono w tym roku z 25 marca na 8 kwietnia.
 • Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
  • Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa na Mszy o 9:00 i wieczorem od 18.00 do ostatniego penitenta, albo pierwszego padłego księdza
  • Wielką Sobota od 9.00 do 15.00,
  • W Wielkanoc nie spowiadamy, jeśli jest nagła potrzeba, z prośbą o spowiedź można zwrócić się bezpośrednio do któregoś duszpasterza.

Triduum Paschalne:

 • Wielki Czwartek: dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii. W parafii nie ma Mszy porannych. O godz. 18:30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja. O godzinie 23:00 zapraszamy na Godzinę świętą. Jeśli znajdą się chętni, którzy zapiszą się na listę, adorację będziemy kontynuować po północy do rana.  
 • Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej. Ścisły post. Ciemna jutrznia o 8:30. O 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego (rozpoczynamy nią nowennę do Bożego Miłosierdzia  – Koronka i nowenna będzie codziennie o 15:00 aż do Niedzieli Miłosierdzia). W tym roku dzielimy liturgię Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – na 17:00 zapraszamy rodziny z mniejszymi dziećmi, pozostałych natomiast na godzinę  18:30 – po niej przeniesienie do Grobu i adoracja Najświętszego Sakramentu do 23:00. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia za adorację krzyża jest odpust zupełny. Zachęcamy chorych i tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, do wyeksponowania w domu krzyża, odprawienia Drogi Krzyżowej i przyjęcia Komunii duchowej.
 • Wielka Sobota, ciemna jutrznia o 8:30, świecenie pokarmów od 9:00 do 16:00, można będzie się zaopatrzyć w wodę świeconą. Ministranci rozprowadzać będą buteleczki z wodą święconą, dochód z ofiar zasili fundusz ministrancki. Liturgia Wigilii Paschalnej o 20:00, po niej procesja rezurekcyjna. Pamiętamy o zabraniu świec na Liturgię Światła.
 • Wielkanoc: Nie ma Mszy św. o 7:00, poza tym porządek mszy niedzielny.
 • Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL.
 • Kancelaria w Triduum nieczynna.
 • Nastąpiła zmiana terminu spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych z wtorku 26 marca na środę 3 kwietnia na godzinę 20:00.
 • Zapraszamy rodziców (bez dzieci) na spotkania informacyjne nt. funkcjonowania naszego przedszkola Jan Pawełek. Dla waszej wygody odbywają się w dwóch terminach. Opowiemy na nich o tym, jak pracujemy, co jest dla nas ważne, odpowiemy na pytania. 
 • Pierwszy termin spotkania to 26 marca w godz. 17.30-19.00, drugi termin 4 kwietnia w godz. 17.00-18.30 w budynku naszego przedszkola.