Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024

Dziś:

  • Obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez świętego Jana Pawła II w 1995 roku dla Polski a w 2000 r. dla całego Kościoła.
    To jedna z tych najważniejszych rzeczy, które Jan Paweł II uczynił w czasie swojego pontyfikatu. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Taca inwestycyjna. Update budowlany za tydzień. Raport finansowy za marzec jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  • Wybory samorządowe. Koniecznie trzeba głosować, to naprawdę ważne, to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.

W tygodniu:

  • W poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze święte o 6:30, 9:00, 18:30 i 20:00. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego złożymy na Mszy Św. o godz. 18:30. 
  • “Wspólnota Effatha Le Meshiah serdecznie zaprasza do udziału w kursie ALPHA! Rozpoczęcie 16.04 o 19:30. Kurs ALPHA jest przestrzenią, gdzie w przyjaznej atmosferze można odkryć wiarę chrześcijańską. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich i składa się z 11 cotygodniowych spotkań. Kurs jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakatach i zachęcamy do zadawania pytań organizatorom, którzy będą czekać przy wyjściu z kościoła.”

Za tydzień: taca przeznaczona będzie na Caritas Warszawa – dziś jest święto patronalne ogólnoświatowe Caritas. Za dwa tygodnie natomiast w ramach projektu, który pilotuje nasza Caritas parafialna będzie dodatkowa zbiórka do puszek na budowę studni głębinowej z wodą pitną w Sudanie Południowym – chcemy opłacić sami jako parafia budowę jednej takiej studni za pośrednictwem księży kombonianów, misjonarzy w Sudanie Południowym. Mamy już ze zbiórek i z pieniędzy ze skrzynki na ubogich około 25 tys., obietnice od sponsorów na około 5 tys., brakuje nam około 10 tys. zł. i to jest kwota, którą jesteśmy w stanie zebrać w jedną lub dwie niedziele. To będzie dar miłosierdzia naszej parafii dla ubogich w Afryce.

W dniach od 30 maja do 02 czerwca 2024 r. organizujemy spływ kajakowy szlakiem rzek Czarna Hańcza. Zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

 Zakwaterowani będziemy w „Agroturystyce DOWCIEŃ”. Koszt spływu wynosi 870,- zł. od osoby dorosłej i dziecka powyżej 12 lat oraz 580,- zł od dziecka w wieku do 12 lat. Koszt obejmuje: zakwaterowanie ze śniadaniem, obiadokolacje, grill, wynajęcie kajaków, transport ludzi i kajaków, wynajęcie ratowników, opłaty lokalne. Zapisy u ks. proboszcza w terminie do 10 maja br. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200,- zł. od osoby dorosłej i 100,- zł od dziecka.