WYJAZD PARAFIALNY

Zapraszamy na wyjazd parafialny dla rodzin z dziećmi w Bieszczady. Wyjazd jest dedykowany dla rodzin z mniejszymi dziećmi, ale zapraszamy wszystkich chętnych. Ośrodek dysponuje 40 miejscami noclegowymi zarezerwowanymi dla naszej parafii.

Kontakt w sprawie wyjazdu: Rafał Łaszewski, tel 533 380 096

Termin 7-14 sierpnia.

Kalnica, Ośrodek “Bogdanka”

Warunki. Cena za dobę:

Dorośli: 100 zł

Dzieci do lat 18-stu: 80 zł

W cenie śniadanie i obiadokolacja.

Za dzieci do lat 3 nie trzeba płacić. Ośrodek w praktyce pobiera opłatę głównie za łóżko. W przypadku nie korzystania przez rodzinę z wielu łóżek, istnieje możliwość obniżenia kosztu (np. rodzina 4 osobowa, korzysta z 3 łóżek).

Jak wygląda wyjazd?

Po wspólnym śniadaniu zazwyczaj ruszamy w teren, każdy wg swoich możliwości. Wycieczki do okolicznych atrakcji to główna część dnia. Na wyjeździe jest pełna swoboda, rodziny same decydują gdzie udadzą się każdego dnia.

Wszyscy wracają na obiadokolację, po której następuje część integracyjna i duchowa. Codziennie odprawiana jest Msza Święta dla chętnych, na której panuje atmosfera wczesnego Kościoła.

Po Mszy ma miejsce część integracyjna. Ogniska, konferencje prowadzone przez ks proboszcza na interesujące grupę tematy. Dzieciom zazwyczaj puszczamy wieczorem jakiś film lub organizujemy wspólną zabawę.

Wyjazd wymaga zaangażowania ze strony parafian, ponieważ nie mamy zewnętrznych animatorów. Dlatego chętni proszeni są o przemyślenie jak można zająć większą grupę dzieci wieczorami, tak aby rodzice mogli się zintegrować i spędzić czas w grupie dorosłych.

Rzeczy, które warto zabrać:

  • projektor do puszczania filmów,
  • płyty DVD, pliki z filmami dla dzieci,
  • kredki, flamastry, bloki rysunkowe,
  • plasteliny,
  • gry planszowe, karty,
  • piłki, rakietki do badmintona,
  • instrumenty muzyczne,
  • inne gadżety, oby nie nadmiernie technologiczne.

Dzieci zachęcamy do aktywnego spędzania czasu i poznawania się, dlatego niewskazane jest by siedziały z głowami w telefonach. Najlepiej gdyby telefonów nie posiadały 🙂

Poniżej kilka zdjęć z ubiegłorocznego wyjazdu w Góry Stołowe.