Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024 r.)

Dzisiaj:

 • Niedziela misyjna seminarzystów Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater, można wspomóc seminarium po Mszach świętych.
 • Serrdeczne podziekowanie wszystkim parafianom i fundraiserom (czyt. fandreizerom), któryz byli z ks. Sławkiem na niedzieli misyjnej w parafii Bogurodzicy na Jelonkach w zeszłą niedzielę.
 • Dziękujemy za wszystkie sałatki, za uczestnictwo i współtworzenie uwielbienia 24-godzzinnego z JP2.
 • Gorzkie żale o godzinie 17:00

W tygodniu:

 • Od wtorku do czwartku poranna Msza o godzinie 9:00 będzie w Sali z ikoną, nie będzie też wystawienia Najświętszego Sakramentu – ze względu na rekolekcje szkolne.
 • Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17:00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Trwa też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
 • Rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje szkolne – w tym tygodniu dla uczniów SP364, w przyszłym dla SP341.
 • Już jutro pierwsze spotkanie z drugiej tury warsztatów dla ojców – Trzech pilnuj, resztę odpuść o trzech najważniejszych zadaniach ojca, mamy jeszcze ze 2-3 miejsca więc jeśli ktoś chce dołączyć. Warsztaty odbędą się 11, 18 i 25 marca. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. 
 • Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży, które będą głoszone we wtorki i czwartki o 19:30. W tym tygodniu najważniejsze katechezy, będzie głoszona Dobra Nowina, serdecznie zapraszamy.
 • Mamy ostatnie miejsca na warsztaty Porozumienia bez przemocy, które będą w poniedziałki wieczorem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 • W najbliższy piątek – 15 marca wspólnota Mężczyzn św. Jana Pawła II zaprasza na Nocną Drogę Krzyżową ulicami Warszawy. Rozważania poprowadzi
  ks. Darek. Zaczynamy Mszą Św. o godz. 18:30 w naszej Parafii. Wyruszamy po Mszy Św., czyli około godz. 19:20. Idziemy w ciszy.

Trasa prowadzi przez Bielany, Żoliborz, Stare Miasto i Wolę. Zakończenie ok. 1:30 w nocy przed naszą kaplicą. Przejdziemy 18,5 km, co potrwa ok. 6 godzin. Każdy z uczestników idzie na własną odpowiedzialność. Zapraszamy wszystkich chętnych – także osoby spoza Parafii. Dodatkowe informacje na plakacie i na FB Parafii.

 • Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w dniach 17-20 marca i poprowadzi je o. Jan Kania – kapucyn.
 • Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku na potrzeby naszej Parafii i wypełniania PIT-ów OP

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, otrzymałeś roczne rozliczenie podatku Pit 40A i nie uzyskałeś żadnych dodatkowych dochodów za poprzedni rok a chciałbyś przekazać swoje 1,5% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego to jest to możliwe za pomocą formularza PIT-op. Wystarczy, że zrobisz to w jednym roku a automatycznie przez kolejne lata półtora procenta będzie przekazywane na wskazaną w formularzu organizację do odwołania. Formularze z wpisanym KRS można pobrać z tyłu kościoła a następnie przynieść do kancelarii. Wyślemy je do wskazanego w deklaracji urzędu. Z góry Bóg zapłać jeśli ktoś wyrazi taką chęć wsparcia naszej parafii.

 • Z tyłu kościoła można również pobrać ankiety dla wolontariuszy do parafialnej Caritas. Wypełnione ankiety prosimy zostawiać w zakrystii.
 • Sprzedaż świec Caritas i baranków wielkanocnych z cukru na wszystkich mszach świętych.
 • Zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2016 i 2017 na otwarte spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do naszej parafialnej mikroszkoły. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 marca o godzinie 18 w salce przedszkola