Ogłoszenia parafialne 28.04.2024 r. (V Niedziela Wielkanocna).

Dziś:

 • Taca na WMSD
 • W ubiegłotygodniowej zbiórce na studnię w Sudanie Południowym udało nam się zebrać kwotę 15 448 zł, już przelaliśmy 40700, czyli 10 tys. usd, potwierdzenie jest na tablicy ogłoszeń. W maju powinni zacząć robić tę studnię. Dziękujemy za Waszą ofiarność i okazane serce.

W tygodniu:

 • W środę rozpoczyna się maj. Majowe w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele i święta o godz. 17:15.
 • W środę święto św. Józefa robotnika.
 • We czwartek pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę świętą o 23:00.
 • W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nie jest to święto nakazane, ale wstyd nie uczcić Maryi i nie pójść na Mszę, więc Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia jest na każdej mszy akt oddania się NMP. Jest to również narodowe święto Konstytucji 3 Maja, pamiętamy o modlitwie za Ojczyznę. Na Mszy o 10:00 przeniesiemy figurę MB Fatimskiej do nowej kapliczki, którą wtedy poświęcimy. Majowe w tym dniu odśpiewamy o 17:15 przy nowej kapliczce.
 • W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o 9:00.

Za tydzień:

 • Niedziela inwestycyjna
 • Pierwsze Komunie: Będą o godzinie 10:00 i 12:00, nie ma Mszy o 13:00. Prosimy, pamiętajcie, że mamy małą kaplicę, więc w tym dniu spróbujcie przyjść na inne Msze, zostawcie przestrzeń dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych, goście zjeżdżają się z całej Polski.
 • Na kurs języka hebrajskiego mamy już pełną grupę, ale można się jeszcze zapisywać, bo przypuszczamy, że szybko się część wykruszy. Aktualnie czekamy na podręczniki. Kurs planujemy 2 x w tygodniu po 1,5 godziny.
 • Przygotowujemy się do uroczystości parafialnej 19 maja: o 12:00 Msza z biskupem, około 13:15 wbicie pierwszej łopaty i potem festyn papieski. Sporo atrakcji jak co roku, szczegółowy program jeszcze podamy. Chętnych do pomocy przy jego organizacji i tych z Was, którzy mają ciekawe pomysły na to wydarzenie zapraszamy po Mszach do zakrystii lub do kancelarii. Jeśli ktoś mógłby i chciał upiec ciasto, to chętnie. Gdyby ktoś miał chęci i możliwości pomóc przygotować teren, głównie chodzi o skoszenie trawy, to zapraszamy w dowolnym czasie.
 • Można się jeszcze zapisywać na spływ kajakowy szlakiem rzek Czarna Hańcza (30 maja do 02 czerwca 2024 r.). Zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

 Zakwaterowani będziemy w „Agroturystyce DOWCIEŃ”. Koszt spływu wynosi 870,- zł. od osoby dorosłej i dziecka powyżej 12 lat oraz 580,- zł od dziecka w wieku do 12 lat. Koszt obejmuje: zakwaterowanie ze śniadaniem, obiadokolacje, grill, wynajęcie kajaków, transport ludzi i kajaków, wynajęcie ratowników, opłaty lokalne. Zapisy u ks. proboszcza w terminie do 10 maja br. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200,- zł. od osoby dorosłej i 100,- zł od dziecka.

KOMUNIKAT

Arcybiskupa Warszawskiego przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Bracia i Siostry,

Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach.

W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia.

Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji.

Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał NyczArcybiskup Metropolita Warszawski