Ogłoszenia parafialne 10.09.2017

  1. Za tydzień, w niedzielę (17.09) o 17.00 – spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w posługi i diakonie. Chcemy podziękować Bogu za miniony rok, poznać się wzajemnie i wymienić doświadczeniami, oraz zaplanować kalendarium na najbliższy rok. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie również wszystkich, którzy chcieliby się bardziej zaangażować we wzrastanie naszej parafii i służyć innym swoim darem, a przy okazji poznać wielu bardzo pozytywnych ludzi.

  2. Krąg biblijny na nowo wraca po wakacjach – spotkania w poniedziałki o 20.00.

  3. Dla użytkowników aparatów słuchowych w niedzielę, 24 września o 9.15, po Mszy porannej, mamy spotkanie żeby mogli więcej się dowiedzieć na temat możliwości pętli indukcyjnej i skorzystać z pomocy specjalistów.

  4.  Nasza parafia jest w sposób szczególny ukierunkowana na pomoc rodzinie, której patronem jest Jan Paweł II. W przyszłości będzie tu u nas Centrum Rodziny JP2, ale właśnie zarejestrowaliśmy fundację „Nasza Rodzina” i już dzisiaj wiele się dzieje w naszej parafii. O tym teraz jeszcze chwilę:
  • Po wakacjach wraca “Matecznik”, w piątki o 10.00, najbliższe spotkanie 15.09. Zapraszamy wszystkie mamy.

  • Na nowo uruchamiamy po wakacjach również posługi dziecięce na Mszach. Wraca na Mszy o 10.00 “Owieczka Esterka”, czyli niedzielna katecheza dla przedszkolaków, przypominamy, że na tę Mszę zapraszamy szczególnie rodziny z mniejszymi dziećmi, do 3 klasy podstawówki włącznie. Chcemy też zaprosić chętnych, którzy chcieliby nauczyć się współprowadzenia zajęć dla dzieci z “Owieczką Esterką”. Prowadząca dziś tę katechezę, mama 4 dzieci, Ada, robi to świetnie i dużo się można od niej nauczyć z korzyścią dla własnych dzieci.

  • Chcemy, żeby te Msze gdzie jest dużo dzieci mogły jednak pozostać miejscem, gdzie jest cisza i skupienie. W tym celu wymieniliśmy zabawki w Kąciku Malucha. Jest to miejsce dla dzieci malutkich i młodszaków, a nie starszaków, czy dzieci szkolnych – te trzeba już wprowadzać w przeżywanie Mszy św. razem z rodzicami, uczyć skupienia w czasie przeistoczenia, wyjaśniać, co się dzieje na Mszy. Prosimy też o pomoc rodziny, które mogłyby zaopiekować się Kącikiem Malucha na Mszach, głównie chodzi o to, żeby usiąść tam blisko i pilnować dzieci, żeby np. nie biły się o zabawki itp. To bardzo prosta rzecz, za to ogromnie potrzebna nam wszystkim, przecież to nasze dzieci i ich miejsce jest na Mszy wraz z rodzicami. Ale dzieci, jak wiadomo, czasem potrafią być hałaśliwe. Prosimy o zgłoszenie się dyspozycyjnych rodzin. Jeśli się was zgłosi dużo, zrobimy jakieś ekipy, na zmianę, np. raz na miesiąc, tak żeby nie obciążać za bardzo nielicznych.

  • Chcemy na 10.00 zaprosić do wspólnego śpiewania całe rodziny, jako scholę rodzinną. Nie chodzi tu o to, żeby była rewelacyjna muzycznie, ale żeby śpiewać razem. To jest też pomocą w wierze dla dziecka widzieć tatę i mamę śpiewających na chwałę Bogu. W ten sposób, ze wspólnego rodzinnego śpiewania, powstał zespół dziecięcy “Arka Noego”, którą wszyscy dziś znają. Odwagi! Warto spróbować. Prosimy o zgłoszenia po Mszy albo przy innej okazji.

  • W salce naprzeciwko jest zamontowany głośnik mamy które potrzebują nakarmić dziecko, czy przewinąć, albo po prostu muszą wyjść, bo dziecko akurat z różnych względów przeszkadza innym we Mszy św. – nie będą już musiały tracić Mszy św., bo na zapleczu będą mogły spokojnie dalej uczestniczyć.

  • Jeśli pamiętacie akcję z festynu zbierania pieniędzy na namiot, to mamy wiadomość, że ten namiot jest już kupiony, leży w garażu i będziemy go z pomocą zaprzyjaźnionej ekipy sąsiadów z ITWL-u rozstawiać w najbliższym tygodniu. Będzie służył jako “Przystań JP2” głównie duszpasterstwu rodzin, ale i jako kawiarenka itp. Inauguracja za tydzień.