Ogłoszenia parafialne 03.03.2019

 

Dziś niedziela inwestycyjna – Bóg zapłać wszystkim hojnym darczyńcom. Update budowlany: przedszkole działa, na razie tylko grupa 3 latków, będziemy niedługo ogłaszać zapisy na wrzesień na inne grupy. Sformułowaliśmy już zapytania konkursowe i rozesłaliśmy je biurom projektowym, które zgłosiły się do konkursu na prace projektowe do budowy kościoła.

Dziś 12 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji Ks. Kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Modlimy się za naszego pasterza, odśpiewaliśmy też dziękczynne Te Deum na Mszy o 10.00.

Zaczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową, Msze św.: 7:00, 10:00, 18.30, 20:00. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci 17.45, dla młodzieży lub dorosłych o 19.15 (po Mszy). Gorzkie Żale w niedziele o 18.15. Pierwszy piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy ekspiacyjnej za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich i z tym związane będą również rozważania Drogi Krzyżowej.

Ten tydzień to Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Za 2 tygodnie w niedzielę (nie za tydzień jak wcześniej ogłaszaliśmy) o 17.00 spotkanie po rekolekcyjne na temat uzależnień.

We wtorki i czwartki trwają katechezy, zbliżamy się do tych najważniejszych, wyjaśniających, jak korzystać ze zbawienia i z tego, że Bóg nas kocha takich, jakimi jesteśmy w życiu codziennym. Zapraszamy wszystkich serdecznie po Mszy wieczornej o 19.15.

Od środy rusza kurs, ogłaszany już poprzednio, „Porozumienie bez przemocy” – chrześcijańskie warsztaty komunikacji małżeńskiej i w ogóle ogólnoludzkiej. Zapisy w kancelarii, albo na liście w zakrystii.

W ramach umartwienia i dzieła miłosierdzia zapraszamy na najbliższą sobotę na wiosenne porządki – sprzątanie: trzeba pograbić liście i uporządkować teren.

W pierwszym tygodniu kwietnia rozpoczynamy kurs przedmałżeński, zapisy w kancelarii, lub zakrystii po Mszach.

Na terenie stoją dwa pojemniki na używaną odzież dla PCK. Stoi też kontener na makulaturę na misję – ten niebieski za garażem.