Ogłoszenia parafialne 26.05.2019

Wczoraj w katedrze były święcenia kapłańskie, zostało wyświęconych 19 neoprezbiterów. Ks. Manuelowi wczoraj skończyła się gwarancja. (pierwsza rocznica święceń). My w tych dniach też obchodzimy nasze rocznice święceń: ks. Darek 6, ks. Piotr 17, Sławek 21, ks. Leszek 35.

Dziś:

  • Rocznice Pierwszych Komunii Świętych, porządek Mszy św.: 8.30, 10.00; 12.00; 17.00; 19.00; 21.00.
  • Nasza koalicyjna parafia przeżywa uroczystość NMP Królowej Aniołów, odpust. Msza św. odpustowa jest o 13.00. Naszym sąsiadom życzymy wielu łask Bożych i nieustannego wsparcia świętej Królowej nieba, Maryi i Aniołów.
  • Na Mszach św. odczytujemy list pasterski Episkopatu w sprawie poważnych zgorszeń spowodowanych przez niektórych księży i ukrywane przez niektórych biskupów, które zostały nagłośnione w ostatnim czasie przez media.
  • Po dzisiejszej mszy, przed kościołem będą sprzedawane ciasta przygotowane przez parafialną Fundację Nasza Rodzina. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na cele statutowe fundacji, a szczegółów dowiecie się bezpośrednio u naszych wolontariuszy przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

 

31 maja o 10.00 z okazji Dnia Mamy i z okazji Dnia Dziecka wszystkie mamy zapraszamy z maluchami na specjalnie dla  nich odprawianą Mszę Świętą.

Za tydzień w niedzielę:

  • Niedziela inwestycyjna.
  • Święto Dziękczynienia, dokładnie w 40 rocznice I pielgrzymki JP2 do Polski, modlimy się za cały naród, uroczystości diecezjalne: procesja o 8.00 z placu Piłsudskiego do Wilanowa i w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się Msza dziękczynna o 12.00. Wieczorem o 20.30 również na placu Piłsudskiego koncert papieski z okazji I Pielgrzymki JP2 do Polski wstęp wolny, wejście na plac od 18.30
  • Będzie też u nas zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.